Hlavní navigace

120 GB od Samsungu do kapsy

13. 2. 2009

Sdílet

 Samsung S1 MiniUSB řadič (USB 2.0) S1 Mini je zabudován přímo do pevného disku, který je jádrem zařízení, což umožnilo dosáhnout velmi kompaktní velikosti. Technologie USB on-board snižuje podle výrobce i hmotnost zařízení a zmenšuje jeho spotřebu energie; úspornosti celého zařízení napomáhá i software, který disk přepne do úsporného režimu, jakmile není používán déle než 5 minut.

“Díky výraznému, dvacetiprocentnímu ročnímu nárůstu trhu s notebooky se externí pevné disky staly populárním a stále více žádaným médiem pro ukládání dat,” říká Tae-Yeop Oh, vicepresident pro marketing datových úložných zařízení společnosti Samsung Electronics. “Nová řada externích pevných disků značky Samsung je navržena pro náročné zákazníky, kteří požadují to nejlepší – nejvyšší kapacitu i spolehlivost a nejlepší design,“ dodává.

Disky S1 Mini byly oficiálně ohlášeny na konci loňského roku, na tuzemský trh přicházejí právě v těchto dnech. Zařízení jsou k dispozici ve čtyřech barevných variantách – klavírová čerň, sněhobílá, vínově rudá a čokoládová. Jejich přesné rozměry činí 62 x 87 x 15,5 mm. Koncová cena S1 Mini byla stanovena na 2 990 Kč včetně DPH.

Při rychlém testu v naší redakci jsme se zaměřili na snadnost použití a funkčnost i užitečnost dodávaného softwaru. Software Auto Backup umožňuje mimo jiné kompresi ukládaných souborů a uchování daného počtu předešlých verzí souborů. Standardně je zálohována složka Dokumenty přihlášeného uživatele, nastavit však pochopitelně lze zálohování libovolné oblasti disku či vybraného typu souborů. Zálohovat přitom lze ad-hoc nebo podle daného časového plánu, přičemž pokud se právě prováděné zálohování nezdaří, je realizováno při příštím připojení zařízení. Software SecretZone pak umožňuje snadno a rychle vytvořit na připojeném disku šifrovaný oddíl, díky čemuž lze na zařízení bez obav přenášet i citlivější data. Software jsme testovali pod Windows (XP), k dispozici je podle výrobce i pro Mac. Lze jej provozovat v několika jazykových variantách, mezi nimiž samozřejmě nechybí Angličtina a Němčina, český jazyk k dispozici není. Práce s S1 Mini i s dodávaným softwarem byla při našem testu zcela bezproblémová. 

S1 Mini rozhodně stojí za pozornost každého, kdo potřebuje malý externí pevný disk pro svůj notebook. A to nejen díky svým malým rozměrům, ale i díky reprezentativnímu provedení tohoto zařízení.

 

Našli jste v článku chybu?