Hlavní navigace

Pevné disky o kapacitě 2 TB představil Western Digital

28. 1. 2009

Sdílet

Uvedení prvního pevného disku Caviar Green s kapacitou 2 terabajtů oznámila firma WD. Jedná se o 3,5palcový model se čtyřmi plotnami, každá o kapacitě 500 GB (to odpovídá hustotě záznamu 400 Gb na palec čtvereční). Produkt je dále je vybaven vyrovnávací pamětí o kapacitě 32 MB.
„I když se někteří pracovníci v oboru pozastavovali nad tím, zda si konečný zákazník koupí pevný disk o kapacitě 1 TB, už nějakých 10 procent prodeje pevných disků velikosti 3,5 palce je v kapacitách 1 TB a více. Tyto pevné disky uspokojují nároky aplikací na zpracování videa a stále rostoucích mediálních knihoven spotřebitelů," uvedl Mark Geenen, prezident společnosti Trend Focus. „Pevné disky o kapacitě 2 TB budou nadále plnit nenasytnou potřebu konečných uživatelů ukládat více dat na stále větší pevné disky."
Pevné disky WD Caviar Green jsou určeny pro použití v externích pevných discích s rozhraním USB/FireWire/eSATA, v osobních počítačích, pracovních stanicích a polích RAID v osobních počítačích.
Rychlost, kapacitu a výkon pevných disků WD Caviar Green o kapacitách 1,5 TB a 2 TB umožňuje řada vyspělých technologií. Patří k nim:
StableTrac - hřídel motoru je upevněna na obou koncích, a tím dochází ke snížení vibrací vyvolaných systémem a stabilizují se plotny pro přesné vyhledávání stop při operacích čtení a zápisu;
IntelliPower - vyladěná rovnováha mezi rychlostí otáčení, přenosovou rychlostí a algoritmy vyrovnávací paměti pro výrazné úspory energie a solidní výkon;
IntelliSeek - počítá optimální vyhledávací rychlost pro snížení spotřeby, hluku a vibrací a technologie postupného náběhu NoTouch, díky níž se záznamová hlava se nikdy nedotkne média disku a zajišťuje tak výrazně menší opotřebení záznamové hlavy a média a lepší ochranu pevného disku při přepravě.
Doporučená maloobchodní cena pevných disků WD Caviar Green 2 TB (model WD20EADS) činí 299 eur.

Našli jste v článku chybu?