Hlavní navigace

3M otevírá v České republice již druhé Inovační centrum

Sdílet

-rd 10. 2. 2016

V pořadí již druhé inovační centrum otevře v České republice technologická společnost 3M. Nabídne možnost testovat nejen materiály, ale i výrobní postupy. To vše v prostředí simulujícím reálný výrobní proces. Firmy tak mohou prostřednictvím inovačního centra 3M rychleji reagovat na poptávku zákazníků.

„Doba přípravy testování aplikací se tím zkrátí, “ odhaduje Rudolf Melezinek,Technický ředitel, 3M Central Region.

3M podniká zhruba v sedmdesáti zemích světa a takových center má p světě zhruba padesát. Firma v Česku zaměstnává kolem 160 lidí.

Nově otevřené centrum o rozloze 350 m2 umožní testovat aplikace pro hlavní průmyslová odvětví v ČR, tedy pro automobilový průmysl a výrobu dalších dopravních prostředků, kovozpracující průmysl, energetiku a další.

Lokální inovační centra 3M jsou vybavena například stroji pro trhání, klimatickou komorou nebo různými typy průmyslových brusek. Máme zde i tzv. hlukovou kabinu, kde můžeme simulovat hlukovou zátěž, a ověřit tak uživatelský komfort našich chráničů sluchu,“ popisuje Rudolf Melezinek. 

První inovační centrum otevřela společnost 3M v Praze před třemi lety. Za tuto dobu umožnilo vznik osmi technických pracovních míst.

Inovační centrum pracuje ročně na více než stovce technických projektů,“ prozradil Rudolf Melezinek.

Prostory inovačního centra budou k dispozici i studentům, se kterými společnost 3M dlouhodobě spolupracuje. V prvním inovačním centru například hostila středoškolskou odbornou činnost.

Našli jste v článku chybu?