Hlavní navigace

5 důvodů proč Windows Phone 7 nemusí uspět

2. 10. 2010

Sdílet

1. Dlouhé čekání

Je to již téměř rok, co Microsoft přišel s Windows Mobile 6.5, které měly dočasně nahradit připravovanou verzi Windows Phone 7. Windows Mobile 6.5 se však setkaly s velmi špatnými recenzemi, což se projevilo i na počtu jejich uživatelů. Na nový operační systém od Microsoftu se jednoduše čeká až příliš dlouho a na trhu se již v oblasti smartphonů prosadily konkurenční produkty na bázi Androidu a iOS.

2. 500 milionů dolarů do marketingu

Microsoft za marketingovou podporu Windows Phone 7 plánuje utratit 500 milionů dolarů (9 miliard korun). A to je velký závazek, který však nezaručuje úspěch nové platformy - stejnou částku ostatně společnost investovala i do propagace Windows Vista.

3. AT&T v USA

Microsoft tento týden potvrdil, že telefony postavené na Windows Phone 7 budou v USA exkluzivně dostupné pouze u operátora AT&T. Uživatelé však mají rádi možnost volby a svého operátora je ne každý z nich ochoten změnit.

4. Internet

Zařízení s Windows Phone 7 nebudou (na rozdíl od Windows Mobile) podporovat tzv. tethering. Telefony s touto službou mohou sloužit jako přístupový bod k internetu pro jiná zařízení - například notebook, který se pomocí Wi-Fi připojí k mobilnímu telefonu a ten s ním sdílí své internetové připojení. Tethering podporují iPhony, BlackBerry i telefony postavené na Androidu.

5. Aplikace

Jelikož konkurence (Apple, Google, RIM) nabízí pro své platformy elektronické obchody plné aplikací, bude mít Microsoft zezačátku velkou nevýhodu. A je otázkou, zda vývojáři budou mít o platformu WP7 vůbec patřičný zájem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?