Hlavní navigace

Acer má první notebook se zakřiveným displejem

1. 9. 2016

Sdílet

Uvidíme, jak se toto zařízení na trhu chytne – ostatně příliš praktické není; o mobilitě není možné ani uvažovat. Za vše hovoří už velikost zakřiveného displeje – 21 palců. Pro doplnění jde o IPS displej s rozlišením 2 560 x 1 080 pixelů se širokou barevnou škálou a velkorysými úhly pohledu. Kromě toho je zde technologie Nvidia FreeSync a duální grafika Nvidia GeForce GTX 1080 (SLI), takže o obraz se rozhodně bát nemusíte.

Další zcela novou komponentou je procesor Kaby Lake, čip od Intelu sedmé generace, který byl oficiálně uveden v úterý. Konkrétní typ použitého čipu není znám, pravděpodobně ale nepůjde o mobilně orientovanou verzi Y, ale spíše o výkonnou variantu U, která ovšem dále zbavuje laptop jeho možností mobility.

Výše uvedená výbava samozřejmě potřebuje kvalitní chlazení. Predator X je tedy vybaven hned pěti chladícími větráčky. Tři z nich jsou supertenké kovové větráky AeroBlade, jejichž systém chlazení je vysoce účtinný.

Další inovací je u tohoto laptopu integrovaná technologie sledování pohybu očí Tobii. Což je pro herní účely poměrně praktická záležitost.

Predator X disponuje mechanickou klávesnicí Cherry MX plné velikosti s nastavitelným RGB podsvícením pro každou klávesu zvlášť. Numerická klávesnice může být otočena, čímž se z ní stane touchpad.

Zatím nevíme, kde a kdy přesně se bude novinka prodávat, ačkoliv mluvčí Aceru hovořil o prvním kvartále příštího roku. Ani cenu neznáme – ale rozhodně nepůjde o levnou záležitost. A nakonec se Acer nepochlubil hmotností – která nejspíše odradí část cílového publika, pokud tak neučiní už cena.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?