Hlavní navigace

Acer představil nový netbook Aspire One D250

Sdílet

Martin Noska 27. 6. 2009

Netbook Aspire One D205, který je údajně navržen pro prohlížení webových stránek a vysokou produktivitu. Displej CrystalBrite je podsvícený LED diodami s disponuje rozlišením 1024 x 600 pixelů. Webová kamera Crystal Eye vestavěná v horní části displeje spolu s digitálním mikrofonem zprostředkuje přenos obrazu a zvuku u videohovorů a videokonferencí.

Aspire One D250 je k dispozici ve čtyřech barevných odstínech (perleťové bílé, safírově modré, rubínově červené a diamantově černé),  má tloušťku 1“ a klade tak důraz nejen na mobilitu, ale i na design. Navigaci zajišťuje vícedotykové ukazovací zařízení, s nímž lze prohlížet webové stránky, zvětšovat obrázky či listovat v dokumentech. Baterii podle výrobce dosahuje výdrže delší než 7,5 hodin.

Co se týká konektivity, nový netbook Aspire One D250 je standardně dodáván s připojením 802.11b/g Wi-Fi s technologií Acer SignalUp, zajišťující snazší přístup k dostupným bezdrátovým sítím. Navíc je vybaven rozhraním Fast Ethernet a rovněž může být doplněn bezdrátovými technologiemi Bluetooth nebo 3G.

Aspire One D250 je také jako řada dalších modelů na trhu osazen procesorem Intel Atom N270 či N280, čipsetem Mobile Intel 945GSE Express nebo Mobile Intel 82801GBM a může být dodán až s 2GB pamětí DDR pro vyšší uživatelské nároky. Přes kompaktní provedení je Aspire One D250 vybaven velkým vnitřním pevným diskem 160 GB a víceformátovou čtečkou paměťových karet.

Aspire One je dodáván s operačním systémem Windows XP Home a dalším předinstalovaným softwarem, který zahrnuje Acer eRecovery Management; Microsoft Works s Office Home a Student 2007 Trial; Google Toolbar; Google Desktop; Google Setup; Adobe Reader 9; Adobe Flash Player 10; Customized Internet Explorer 7.0; eSobi; McAfee Internet Security Suite; Acer Game Zone; Acer Video Conference Manager 4.0; Windows Live Essentials — Wave 3 (Mail, Photo Gallery, Live Messenger, Writer).

Našli jste v článku chybu?