Hlavní navigace

Acer představuje Iconia Tab A200 s Androidem 4.0

Sdílet

Martin Noska 5. 12. 2011

Nový Iconia Tab má být vhodný například ke čtení elektronických knih, sledování filmů či hudby, prohlížení fotografií, připojení k sociálním sítím apod. S nasazením v byznysu se tedy příliš nepočítá. Model s operačním systémem Android 3.2 (s označením Honeycomb) byl uveden na vybrané trhy počátkem listopadu. Modely se systémem Android 4.0 (s označením Ice Cream Sandwich nebo ISC) budou nabízeny na celém světě od ledna 2012. V této době budou moci také stávající uživatelé tabletů Iconia Tab A200 upgradovat zdarma svůj systém na ICS.

Iconia Tab A200 je dodáván v šedém odstínu Titanium Gray a červeném odstínu Metallic Red. Zadní strana přístroje je měkká na dotyk a opatřená nápadným vzorem. Multidotykový displej má úhlopříčku 10,1” (1 280 x 800 bodů) a pohání jej dvoujádrový model ARM procesoru nVidia Tegra 2 s frekvencí 1 GHz. Jedná se o již starší model, protože třeba Asus již představil tablet s procesorem Tegra 3. Nicméně pokud cílí Iconia Tab A200 na uživatele preferující nízkou cenu, je tato volba logická. Váha tabletu je 720 gramů a měl by v provozu vydržet na jedno nabití až 8 hodin.

Iconia Tab A200 podporuje multitasking za využití rozhraní Acer Ring, které je určeno pro jednoduchou multi-dotykovou volbu a práci s aplikacemi. Dále nabízí funkci Screenshot, která pořídí snímky webových stránek, článků, map Google Maps a dokonce i tváří zabíraných při videohovorech. Snímky obrazovek lze využít v jakékoli aplikaci v každé obrazovce.

Tablet je vybaven standardním USB portem a dále slotem pro paměťové karty microSD. Webová kamera s rozlišením 2 MP je určena k videohovorům. Dále zde najdete Wi-Fi, Bluetooth, GPS, či senzory jako gyrometr a g-sensor. Iconia Tab A200 je dále vybavena aplikací Acer SocialJogger, která spojuje Facebook, Twitter a další portály a tím zjednodušuje přístup k sociálním sítím.

Našli jste v článku chybu?