Hlavní navigace

Acer přichází s ekologickými notebooky bez obsahu PVC a BFR

Sdílet

Martin Noska 26. 1. 2010

Společnost Acer tvrdí, že již dlouhou dobu zkoumá možnosti výroby „zelenějších“ produktů a zavedla ekologické kategorie pro materiál, energii a recyklování. Nové notebooky řady Timeline jsou navrženy v souladu s těmito ekologickými kritérii, přičemž notebooky Aspire 3811TZ/TZG získaly certifikaci Energy Star 5.0.

Aspire 3811TZ/TZG jsou vyráběny z materiálů bez obsahu PVC a BFR (s výjimkou síťového kabelu). Vzhledem k chemickému složení se mohou z PVC a BFR na konci životnosti výrobků uvolňovat toxické látky, jako např. dioxiny a furany, a proto snížení obsahu PVC a BFR ve výrobcích Acer přispěje k ochraně životního prostředí před toxickými látkami obsaženými v elektronických zařízeních.

Nedostatek energie a klimatické změny patří k nejzávažnějším a nejpalčivějším problémům současného světa. V průběhu životnosti jsou IT výrobky většinou považovány za „opotřebované", jakmile začnou spotřebovávat nejvíce energie a uvolňovat nejvíce uhlíku. Z toho důvodu společnost Acer navrhla řadu notebooků Timeline se záměrem snížit spotřebu energie v průběhu doby používání. Systém omezující spotřebu energie v noteboocích řady Timeline  dokáže ušetřit až 40% energie v porovnání s běžnými výrobky. Nový systém umožňuje notebookům Timeline pracovat údajně déle než 8 hodin na baterie.

Notebooky řady Timeline jsou navíc určeny k recyklování. Modulární konstrukce umožňuje dle výrobce uživatelům prodloužit životnost výrobků a tím snížit množství elektronického odpadu, protože jednotlivé moduly lze vyměnit.

Našli jste v článku chybu?