Hlavní navigace

Acer přichází s novým modelem netbooku Aspire One pro třídu Business

Sdílet

Martin Noska 24. 6. 2009

Profesionální uživatelé chtějí zařízení, které spojuje připojitelnost s mobilitou, popř. druhý nebo třetí počítač, který mohou s sebou neustále nosit a podle potřeby vyřizovat nutné záležitosti. Chtějí cestovat nalehko a potřebují baterie s dlouhou výdrží. Těchto požadavků se podle svých slov držel Acer při návrhu nového netbooku Aspire One Pro 531, který váží jen o něco málo než 1 kg a je napájen bateriemi s výdrží až 7,5 hodin, je vybavený pro práci s vysokou produktivitou i na cestách.

Aspire One Pro 531 má tloušťku 2,5 cm  a byl designován s důrazem na štíhlý profil a provedení, usnadňující uchopení při přenášení se zesílenými závěsy. Klávesnice s velikostí odpovídající 89% standardní klávesnice má dle slov výrobce umožňovat snadné psaní.aspire pro 531

Nový netbook Aspire One Pro je dodáván s úplnou nabídkou možností připojení: Wi-Fi 802.11b/g s podporou připojení Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi Certified a Fast Ethernet LAN. Spolu s volitelným vestavěným rozhraním 3G a Bluetooth nabízí podle výrobce bohatý online přístup, trvalou dosažitelnost a informovanost bez časových nebo místních omezení.

LCD displej WSVGA Acer CrystalBrite podsvícený LED diodami s úhlopříčkou 10,1” a rozlišením 1024 x 600 pixelů má snižovat spotřebu a nabízet optimální zobrazení pro psaní e-mailů, vyhledávání informací na internetu, komunikaci prostřednictvím internetu a úpravu dokumentů. Funkce Acer Video Conference spolu s vestavěnou webovou kamerou Acer Crystal Eye a digitálním mikrofonem umožňuje používat videostreaming v reálném čase, videochatování i konferenční volání s důrazem na kvalitu hlasu a obrazu. 

Aspire One Pro 531 je osazen nízkoenergetickým procesorem Intel Atom (na frekvenci 1,6 nebo 1,66 GHz, dle modelu), dále podporuje až 2 GB operační paměti a je vybaven velkokapacitním pevným diskem 160 nebo 250 GB pro ukládání souborů nebo rychlým modulem SSD Nand flash o velikosti 64 GB, který naopak přispívá k maximální výdrži baterie. Součástí výbavy je i multiformátová čtečka paměťových karet. Jako operační systém jsou dodávány buď Windows Vista Business nebo Windows XP Professional.

Našli jste v článku chybu?