Hlavní navigace

Acer uvádí vylepšené notebooky Timeline 8x73 s vysokou výdrží baterie

Sdílet

Martin Noska 1. 7. 2011

Bezpečnost představuje jeden z nejdůležitějších požadavků profesionálních uživatelů. Notebooky, které obsahují cenné informace a často nenahraditelná data, jsou ohroženy mnohem více než stolní počítače únikem dat a fyzickou krádeží. Dokonalejší zabezpečení integrovanými řešeními správy tedy představuje nejvyšší prioritu z hlediska ochrany investice uživatele. Z toho důvodu společnost Acer vybavila laptopy TravelMate Timeline sadou nejdůležitějších nástrojů Acer ProShield pro zabezpečení a správu, která spojuje základní funkce v jednotném uživatelském rozhraní.

Acer ProShield má chránit notebook proti nežádoucímu přístupu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Je vybavena autentizací TravelMate Timeline 8x73před zavedením operačního systému (PBA) s ochranou heslem  BIOS/pevného disku, alternativním přihlášením k Windows vestavěným snímačem otisků prstů a heslem TPM pro ochranu dat. Kritické soubory mohou být chráněny šifrováním a uloženy na vlastním “Osobním bezpečném disku” (PSD). Utilita File Shredder trvale odstraní nežádoucí soubory nebo složky z počítače bez možnosti obnovení.

Řešení Acer BioProtection Fingerprint, které je vybaveno řešením autentizace zavádění operačního systému, zabraňuje neoprávněnému přístupu k systému, zajišťuje ochranu dat prostřednictvím špičkové biometrické technologie a spolu s řešením Trusted Platform Module (TPM) zaručuje neporušenost klientské platformy.  TPM rovněž chrání pevný disk a hlásí události důležité pro bezpečnost. Navíc dokáže zjistit i změnu konfigurace. Acer Backup Manager umožňuje snadno zálohovat data a soubory a tím chránit důležité údaje pro případ nehody nebo selhání systému.

Technologie Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection), jíž jsou vybaveny notebooky Acer TravelMate Timeline 8x73, chrání pevný disk proti běžným rizikům, která ohrožují počítač na cestách. Pevný disk je pružně uložen v systému a tím je dosaženo účinnějšího tlumení nárazů. Výsledkem je podstatné snížení rizika selhání pevného disku a vyšší hodnota MTBF (střední doby bezporuchového provozu).

Nové notebooky TravelMate Timeline jsou vybaveny také technologií Acer DustDefender, která zabraňuje usazování prachu uvnitř počítače. Inteligentní mechanizmus totiž zajišťující otáčení ventilátoru a v opačném směru odstraňuje prach z počítače. Odolná konstrukce šasi s rámem ze slitiny hořčíku a hliníku pak rovnoměrně přenáší všechny vnější síly a odolává extrémním tlakům. Závěs z kovové slitiny se zesílenou cívkou se vyznačuje podle výrobce velmi vysokou pevností a funkce Autolock zajišťuje spolehlivé zavření víka, a chrání tak LCD displej.

Procesory Intel Core druhé generace, jimiž jsou vybaveny nové notebooky TravelMate 8573 a 8473, pracují s aplikacemi až o 60 % rychleji ve srovnání s procesory předcházející generace. Navíc přizpůsobují výkon prováděné úloze, a přispívají tedy k rychlejší odezvě multitaskingu a současně i k efektivnímu využití energie. O zobrazení se stará integrovaná grafika Intel HD Graphics 3000, respektive grafický procesor s technologií nVidia Optimus.

Notebooky řady TravelMate Timeline 8x73 mohou podle výrobce dosáhnout až osmihodinové výdrže na jedno nabití. Navíc jsou vybaveny baterií Acer PowerSmart s dlouhou životností, která je údajně až trojnásobná ve srovnání s běžnými bateriemi (1000 resp. 300 nabíjecích cyklů) a uchovává si 80% kapacitu po 1000 cyklech.

Nové notebooky řady TravelMate 8x73 Timeline, nabízené ve dvou formátech 35,5 cm (14”) a 40 cm (15.6”), jsou vybaveny displeji Acer ComfyView s podsvícením LED diodami, poměrem stran 16:9, vysokým rozlišením 1366x768 HD a vysokým jasem. Váha notebooků se pak pohybuje od 2,3 kg (14,0” model) do 2,6 kg (15.6” model).

Přes svou nízkou hmotnost mohou být vybaveny až 750GB pevným diskem, případně mohou být dodány s diskem 128GB Solid State Drive, který lze využít jako systémový disk ke zvýšení rychlosti operačního systému. Dále jsou osazeny až 8GB pamětí DDR3, která výrazně zvětší šířku pásma datových přenosů, a tedy podporuje rychlejší multitasking a přispívá k nižší spotřebě. Mezi další výbavu patří port USB 3.0, gigabitový Ethernet či Wi-Fi s podporou Acer SignalUp s bezdrátovou technologií Nplify, Bluetooth 3.0 (v závislosti na konfiguraci) a integrovaný modul 3G v některých modelech.

Našli jste v článku chybu?