Hlavní navigace

Acer uvedl „ekologický“ LED monitor S273HL s extrémním kontrastem 12 000 000:1

Sdílet

Martin Noska 31. 8. 2010

LCD monitor Acer S273HL se vyznačuje hloubkou 21 mm. Je opatřen černým rámečkem a vyznačuje se asymetrickým tvarem. Charakteristický tvar stojanu umožňuje uložit klávesnici pod monitor, a tak ušetřit místo na stole. Navíc je v něm zabudován reprodukS273HLtor.

Monitor S2743HL dále disponuje dle zástupců Aceru rekordním kontrastním poměrem 12 000 000:1, optimalizovaným technologií Adaptive Contrast Management, která má zvyšovat kvalitu obrazu analyzováním a přizpůsobením obrazu po jednotlivých záběrech, jakož i optimalizací kontrastu prostřednictvím zlepšeného podání detailů a gradace velmi jasných nebo nedostatečně osvětlených scén. Tento dynamický kontrast se ovšem projevuje pozitivně zejména ve hrách či filmech, při běžné práci může někomu naopak průběžná změna kontrastu vadit. Doba odezvy činí dle výrobce 2 ms, pravděpodobně však půjde o hodnotu gray-to-gray a bude také jistě potřeba počítat s dalšími omezeními např. v podobě zkreslení barev při pohledu ze strany, které vyplývají z použití klasické TN technologie displeje.

Monitor S273HL také splňuje politiky nulového počtu vadných pixelů. K podsvícení je využita technologie bílých LED diod, které neobsahují nebezpečné látky, jako např. rtuť či halogenové plyny. Ve srovnání s běžnými CFFL displeji má S273HL dle zástupců Aceru nižší spotřebu energie až o 63 %. LED diody mají dále umožnit reprodukovat větší barevný rozsah s vyšší sytostí.

S273HL, který je určen pro profesionální uživatele a multimediální nadšence, je opatřen paS273HLnelem s úhlopříčkou 69 cm (27”) s Full HD rozlišením 1920x1080. Dva integrované porty HDMI pro digitální připojení umožňují dosáhnout přijatelné kvality nekomprimovaného videa ze zdrojů digitálního signálu, k dispozici je i klasický VGA konektor.

Dále jsou v monitoru využity tyto technologie:
Acer eColor Management je technologie, která přizpůsobuje výkon panelu různým prostředím, světelným podmínkám a preferovaným způsobům zobrazení. Uživatelé  tedy mohou upravit nastavení displeje a dosáhnout odpovídajícího barevného podání v závislosti  na provozním režimu: data, média, film nebo fotografie.

Adaptive Contrast Management (ACM) dynamicky přizpůsobí kontrastní poměr vstupního obrazu, a tedy zajišťuje ostré podání. Každá scéna je analyzována a obraz je přizpůsobován okénko po okénku, přičemž má být zvýšena kvalita barev a dosažena výrazně lepší gradace i podání detailů, především v tmavších a světlejších scénách. Acer ACM má rovněž snižovat spotřebu energie LCD monitoru, a tedy přispívá k úspoře energie.

Acer eDisplay Management je nástroj pro kalibraci barev a správu displeje. Každé přizpůsobené nastavení lze uložit a vyvolat pro jednotlivé aplikace nebo světelné podmínky.

Našli jste v článku chybu?