Hlavní navigace

Acer uvedl nový notebook Ferrari 1200 s procesorem Turion X2

Sdílet

Martin Noska 8. 2. 2009

Od výběru materiálů po provedení má za cíl notebook Ferrari 1200 připomínat stejnojmenný závodní vůz. Kryt je vyrobený z uhlíkových vláken, který je údajně lehčí, avšak pevnější než hořčíková slitina. Provedení ventilačních otvorů připomíná výfukové potrubí vozů F1 a polohovací zařízení pak má vyvolávat představu pedálů brzdy a akcelerátoru vozu Ferrari. Kryt je ozdoben vzorkem s vlnovkou.

Mobilní a univerzální notebook Ferrari 1200 (na fotografii vpravo) je zaměřen na multimédia, zábavu, ale i ferrariprofesionální a kreativní využití. Je vybaven štěrbinovou mechanikou DVD SuperMulti a systémem Dolby Home Theater, dále širokoúhlým 12,1” LCD displejem Acer CrystalBrite s podsvětlením bílými LED diodami. Technologie podsvětlení LED diodami navíc spotřebovává méně energie než displeje s běžným podsvětlením.

Notebook Ferrari 1200 využívá výkonu dvoujádrové mobilní technologii AMD Turion X2 Ultra, která je založena na architektuře AMD Direct Connect Architecture. Čipset AMD M780G rozšiřuje možnosti grafiky při nízké spotřebě energie, přičemž až 4GB systémová paměť DDR2 dual-channel zvyšuje propustnost dat v multimediálních aplikacích, hrách nebo stříhání videofilmů.

Notebooky Ferrari 1200 jsou dodávány s předinstalovaným systémem Microsoft Windows Vista Home Premium. Další instalovaný software zahrnuje Technologie Acer Empowering (Acer ePower, eAudio, eRecovery Management); Acer Bio-Protection; Acer Crystal Eye; Acer GridVista; Acer Launch Manager; Acer Video Conference Manager, Adobe Reader; Corel WinDVD; McAfee Internet Security Suite; NTI Media Maker; Microsoft Office Ready 2007 (Office Professional 2007).

Našli jste v článku chybu?