Hlavní navigace

Acer vstupuje na trh mobilních zařízení

3. 3. 2009

Sdílet

Acer vstupuje na trh se svými smartphony

Průzkum, jehož se zúčastnila skupina více než 30 000 respondentů, měl umožnit lépe pochopit, jak spotřebitelé využívají mobilní přenos dat a jaká je jejich motivace. V současné době mají v tomto segmentu převahu příslušníci mladší generace, avšak širšímu využívání této služby nadále brání cena přenosu mobilních dat.
 
“V dnešní době chtějí mít zákazníci zařízení stále s sebou, aby mohli být ve spojení s přáteli, rodinou i spolupracovníky anebo jen tak pro zábavu. Velký úspěch netbooků potvrzuje tento trend, který podle našeho přesvědčení výrazně podpoří i větší používání smartphonů,” prohlásil Aymar de Lencquesaing, Senior Corporate Vice President a president skupiny Acer Smart Handheld Business Group. “Podle našeho průzkumu dokáží způsoby používání lépe vysvětlit rozdíly mezi spotřebiteli než geografické či kulturní odlišnosti. Z toho důvodu je nutné přesně přizpůsobit výrobky potřebám zákazníků a současně respektovat nároky na styl a využití v příslušné oblasti.“

acerStudie ukazují, že uživatelé smartphonů se dělí na několik skupin. První z nich tvoří především nároční uživatelé, kteří sledují trendy a chtějí v největší možné míře využívat smartphony. Mají rádi techniku a požadují zařízení, která budou schopna splnit jejich nároky na komunikaci, informovanost a zábavu.
 
Druhá skupina se skládá z pragmatičtějších uživatelů, kteří kladou důraz na praktičnost a oceňují užitnou hodnotu a spolehlivost. Chtějí používat smartphony ke komunikaci a trvalému spojení se zaměstnáním, přičemž bezpečnost a utajení osobních i profesionálních informací jsou pro ně neobyčejně důležité.
 
Pro třetí skupinu je nejdůležitější elegantní vzhled a modernost. Vybírají si mobilní telefony podle toho, jak vyjadřují jejich osobnost. Všichni spotřebitelé v této skupině sice nemají stejné požadavky na způsob používání, ale podle všeho oceňují především jedinečný design a snadnou obsluhu. Mnozí z nich by uvítali mobilní internet na cestách, pokud by ovládání bylo jednodušší.
 
Na trhu mobilní komunikace poroste počet uživatelů, kteří by chtěli používat přenos dat na svých mobilních zařízeních, úměrně s tím, jak budou inteligentní kapesní zařízení nahrazovat standardní mobilní telefony. Je tedy nutné poskytnout zákazníkům různých typů nástroje a funkce, které požadují. V roce 2009 společnost Acer uvede na trh celou řadu zařízení, která budou navržena pro uvedené skupiny a jejichž technické vybavení bude splňovat nároky spotřebitelů. Část této nabídky byla představena na světovém mobilním kongresu v Barceloně a další přijdou na řadu v druhé polovině letošního roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?