Hlavní navigace

Acronis doplnil zálohovací řešení o bezpečnostní funkce

21. 8. 2020

Sdílet

Se závislostí na moderních zařízeních typu počítačů, chytrých telefonů a tabletů mají data stále vyšší hodnotu. Hackeři vyvíjejí sofistikovanější techniky k jejich napadení, což je jeden z důvodů, proč AV-Test registruje více než 350 000 malwarových hrozeb každý den.

I proto Acronis rozšířil svůj zálohovací software Acronis True Image ve verzi 2021 o pokročilé funkčnosti kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž prý vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany pro domácí uživatele, profesionály na volné noze a malé firmy po celém světě.

Řešení nabízí zabezpečení proti malwaru v reálném čase, antivirové skenování, filtrování webových stránek a ochranu videokonferencí.

 „Vedle hrozby náhodného smazání či hardwarového selhání jsou domácí počítače pod rostoucími útoky chytrých hackerů. V důsledku aktuální situace FBI registruje 400% nárůst kybernetických incidentů, protože útočníci vědí, že domácí systémy nejsou tak chráněny jako ty v kancelářích,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a ředitel společnosti Acronis.

V posledních několika letech byl Acronis True Image jediným řešením pro osobní zálohování se zabudovanou ochranou proti ransomwaru a blokování proti cryptojackingu, které využívalo umělé inteligence a behaviorální heuristiky k zastavení útoků v reálném čase, přičemž automaticky obnovovalo zasažené soubory.

S uvedením verze 2021 byly tyto funkčnosti rozšířeny o pokročilou antimalwarovou technologii, která je nyní také součástí cloudové nabídky Acronis Cyber Protect Cloud. Tato nová generace ochrany proti malwaru byla testována nezávislými laboratořemi  Virus Bulletin a AV-Test jako řešení se 100 % účinností a nulovými falešnými pozitivy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?