Hlavní navigace

Acronis uvedl nový software Disk Director 11 pro správu a dělení disků

Sdílet

Martin Noska 28. 6. 2010

Acronis Disk Director 11 Home, první z řady nových nástrojů pro správu disků uváděných na trh společností Acronis, jenž umožňuje provádět takové úlohy, jakými jsou změna velikosti, rozdělení nebo sloučení svazků.

Nejnovější verze aplikace přidává nové funkce zahrnující:
·    Podporu dynamických disků – umožňuje, aby byly svazky rozloženy na několika fyzických discích.
·    Schopnost přidávat nebo spravovat zrcadlené svazky – pomocí přidání zrcadlení je možné v jediné akci vytvořit svazky odolné proti chybám.
·    Podporuje velmi velké disky a umožňuje vytvoření svazků větších jak 2 TB.
·    Schopnost klonovat nahrazované pevné disky bez nutnosti přeinstalovat operační systém a aplikace.
·    Nové uživatelské rozhraní zjednodušuje práci s disky a diskovými oddíly.
·    Nová verze poskytuje plnou podporu pro Windows 7 a 64bitové technologie.

Navíc umožňuje, aby bylo na jeden počítač nainstalováno několik operačních systémů — takto lze mít nejnovější operační systém Windows a přitom zachovat schopnost spouštět starší aplikace v starších operačních systémech.

Acronis Disk Director 11 Home lze použít k rozšíření možností aplikace pro zálohování a obnovu Acronis True Image Home 2010 - s Acronis Disk Director 11 Home lze na počítači vytvořit dva diskové oddíly, jeden pro aplikace a druhý pro data. Potom stačí, aby Acronis True Image Home 2010 zálohoval pouze datový diskový oddíl, čímž se eliminuje nutnost znovu zálohovat systémový diskový oddíl, dokud nenainstalujete nové aplikace nebo nové opravy.

Acronis Disk Director 11 Home běží na počítačích, které jsou vybaveny podporovanými operačními systémy Windows (Windows XP, Windows Vista a Windows 7), podporuje systémy souborů FAT 16, FAT 32, NTFS, Ext2, Ext3, Reiser FS3 a Linux SWAP.

Aplikace je zatím k dispozici v anglickém jazyce, uvedení české verze se plánuje na září tohoto roku. Licenční čísla jsou platná pro obě jazykové verze.

Našli jste v článku chybu?