Hlavní navigace

Adobe rozšiřuje možnosti nástrojů pro Flash

Sdílet

Martin Buchta 23. 3. 2010

Dle slov produktového manažera Adobe, Dave Grubera, novinky umožní vytvářet více vizuální a interaktivní aplikace s možností přizpůsobení uživatelského rozhraní. Dále umožní rychlejší vývoj, testování a ladění aplikací.

Mezi změny postřehnutelné na první pohled patří přejmenování nástroje Flex Builder pro tvorbu internetových aplikací. Ten se nyní jmenuje Flash Builder. Podporuje jak Flex i Flash framework a přináší vylepšené propojení s Adobe Creative Suite.

Další novinkou bylo představení IDE postavené na platformě Eclipse pro ColdFusion serverové platformy. Poptávka po ColdFusion aplikaci byla ze strany vývojářů již delší dobu a byli nuceni používat Adobe Dreamweaver nebo alternativní open source aplikace.

Adobe nemohlo opomenout ani sociální služby a proto nyní Flash platforma umožní snadné propojení se 14 nejdůležitějšími sociálními sítěmi bez nutnosti používat jejich API. Kompatibilita aplikací by měla být zajištěna a nemělo by dojít, že přestane fungovat, protože Adobe neustále monitoruje změny v API sociálních služeb.

Základní verze Flash Builder 4 Standard Edition vyjde na 249 dolarů. Za Premium verzi, která navíc obsahuje nástroje pro testování a licenci na ColdFusion Builder IDE zaplatíte 699 dolarů. Samotný ColdFusion přijde na 299 dolarů.

Našli jste v článku chybu?