Hlavní navigace

Adobe uvádí nové verze aplikací Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9

Sdílet

Martin Noska 27. 9. 2010

Tyto nástroje jsou dostupné jako samostatné produkty nebo jako jeden. Nová verze také poprvé přináší program Premiere Elements v češtině a pro platformu Mac.

Programy Photoshop Elements 9 a Premiere Elements 9 obsahují dle výrobce nástroje, které uživatelé potřebují, aby zpracovali své fotografie a videa. Inteligentní analýza obsahu v bodovém retušovacím štětci, převzatá ze známé funkce výplně respektující obsah programu Photoshop CS5, analyzuje obsah obrazu a má dokázat opravit nebo transformuje fotografie (například odstraněním turistů z přelidněné scény) pomocí tahu štětce a vyplní je pozadím. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení požadovaných efektů úprav, jako je efekt Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření obrazů ve stylu pop art nebo usnadnění retušování pomocí funkce pro portréty.

S programem Premiere Elements 9 mohou uživatelé vytvářet filmy s pomocí inteligentních nástrojů, které automaticky opraví problémy se zvukem, oříznou špatné záběry, stabilizují roztřesené záběry a korigují barvy nebo problémy s osvětlením. Libovolné video lze převést na animovaný film pomocí efektu karikatury (Cartoon), a optimalizovaný výkon má usnadnit bezproblémový střih a přehrávání videa, dokonce i v HD.

S modulem Organizátor lze načítat a importovat fotky a videa z digitálních zrcadlovek nebo populárních videokamer Flip Video, označovat je visačkami a prohlížet je v jednom centrálním místě. Automatický analyzátor má pomoci uživatelům označit visačkami nejlepší fotografie a videa a také identifikuje ve fotografiích specifické tváře. Uživatelé mohou umístit fotografie a videa přímo na Facebook, zkombinovat různá média do dynamických interaktivních on-line alb a vytvářet on-line videa na webu s podobným rozhraním jako z DVD pro sdílení s přáteli a rodinou. Uživatelé si mohou také přizpůsobit pružné návrhy rozvržení knih výstřižků a fotografických alb přetahováním, s automatickým umístěním fotografií do předlohy a přístupem k libovolné funkci úprav programu Photoshop Elements přímo z tohoto modulu. Vytvořené projekty pak lze vytisknout doma nebo přes poskytovatele on-line tiskových služeb.

Výukové filmy k programům Photoshop Elements and Premiere Elements najdete zdarma na webu Adobe TV na adrese http://tv.adobe.com.  Obě aplikace budou v lokalizované verzi k dispozici od 10. října 2010.

Našli jste v článku chybu?