Hlavní navigace

Adobe uvádí nový Photoshop Lightroom 3

16. 6. 2010

Sdílet

Finální verze Lightroom 3, jehož veřejná beta verze byla uvolněna již v říjnu 2009, podle Adobe nabízí  přepracovanou výkonnostní architekturu a poskytuje nástroj pro zpracování RAW snímků se zabudovanými funkcemi pro redukci šumu a zostření. Nový 64bitový Lightroom 3 obsahuje funkce, které by měly optimalizovat pracovní postupy a umožňují sdílet pořízené snímky, podporuje video soubory z DSLR a u vybraných fotoaparátů i přenos snímků do počítače již v průběhu fotografování.

Photoshop Lightroom 3

Nástroje pro redukci barevného a jasového šumu dle Adobe pomáhají vytvářet čistější obraz z podexponovaných nebo s vysokým ISO exponovaných snímků a zároveň zachovat detaily. Funkce Automatická korekce objektivu, která umožňuje uživatelům používat profily kompenzující nežádoucí efekty geometrického zkreslení, chromatické aberace a vinětace vyskytující se u většiny objektivů, má pomoci zlepšit vaše fotografické výsledky. Uživatelé mají nyní také k dispozici nástroj „Narovnání“ pro vylepšení vertikální a horizontální perspektivy, další předvolby pro použití více stylů fotografických úprav, tři nové styly vinětace a efekt filmového zrna pro získání přirozenějšího vzhledu snímků.

Díky novým nástrojům pro online sdílení sbírek fotografií prostřednictvím specializovaných webových služeb byly rovněž posíleny možnosti výstupu. Uživatelé služby Flickr mají možnost synchronizovat svůj účet s databází Lightroom, integraci s dalšími online weby pro sdílení fotografií je možné doplnit pomocí zásuvných modulů třetích stran. Lightroom 3 nyní nabízí také možnost exportovat prezentace coby video soubory s možností ozvučení a přidání titulní obrazovky.

Cena a dostupnost

Adobe Photoshop Lightroom 3 pro Windows a Macintosh je nyní k dispozici u obchodních partnerů společnosti Adobe. Doporučená koncová cena je 6 850 Kč pro nové uživatele a 2 270 Kč jako upgrade. Doporučené systémové požadavky jsou Macintosh OS X ve verzi 10.5 a 10.6 s procesorem Intel, nebo Microsoft Windows 7, Windows Vista Home Premium, Business, Ultimate nebo Enterprise nebo Windows XP s aktualizací Service Pack 3, s procesorem Intel Pentium 4, 2 GB RAM a rozlišením obrazovky 1 024 x 768 bodů.

Další informace o funkcích produktu, podmínkách upgradu, cenách a jazykových verzích jsou k dispozici http://www.adobe.com/cz/products/photoshoplightroom.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?