Hlavní navigace

AI bude důležitým nástrojem pro plnění cílů udržitelnosti i sociální odpovědnosti

9. 7. 2024

Sdílet

GenAI, kariéra Autor: Computerworld.cz s využitím Dall-E

HP představila novou studii, která ukazuje důvěru globálních lídrů ve využívání technologií, včetně umělé inteligence, k dosažení klíčových cílů. Studie provedená společně s Oxford Economics mezi manažery a vládními úředníky v 10 zemích zjistila, že 3 ze 4 vedoucích pracovníků věří, že technologie jsou klíčem k rozšíření ekonomických příležitostí (76 %) a že umělá inteligence pomůže dosáhnout pokroku při plnění cílů udržitelnosti a sociálního dopadu (76 %).

HP Knowledge HUB pro moderní firemní IT

NOVINKA Navštivte novou speciální on-line zónu CIO Business Worldu, kde vám ve spolupráci s HP budeme průběžně radit, jak snadno a bezpečně pracovat na cestách, jak si usnadnit život používám správných nástrojů, jak zvládnout přechod z kanceláří domů a zase nazpátek a jak se přitom chovat ekologicky.

Pomoc a inspiraci pro moderní IT najdete v našem HP Knowledge HUBu.

Digitální rovnost pro 150 milionů lidí do roku 2030

Manažeři z podnikové sféry již umělou inteligenci využívá nebo ji v příštích 1–2 letech plánuje využívat k cílům, jako je rozšíření přístupu k digitálnímu vzdělávání (90 %) nebo rozvoj pracovní síly (89 %).

„V umělé inteligenci vidíme obrovský potenciál, který lidem umožní pracovat a tvořit smysluplněji," řekl Alex Cho, prezident divize Personal Systems ve společnosti HP. „Od datových vědců v Keni, využívajících naše pracovní stanice k pomoci místním zemědělcům, kdy usilují o zvýšení odolnosti proti dopadům klimatických změn, až po začínající uživatele, kterým počítače s umělou inteligencí pomáhají se vstupem nebo návratem na trh práce. Zkrátka není nouze o aplikace, které posunou různé komunity kupředu.“

Víte, o čem je řeč, když se řekne AI?

Ve zprávě o udržitelném dopadu, kterou společnost HP zveřejnila, oznámila, že od roku 2021 urychlila digitální rovnost pro více než 45 milionů lidí. Urazila tak téměř třetinu cesty ke svému cíli – rozšířit digitální rovnost pro 150 milionů lidí do roku 2030.

AI jako nástroj pro rozvoj dovedností

Jak lidé z podnikatelské sféry, tak státní úředníci, uvádějí nedostatek dovedností jako jednu z hlavních překážek při plnění klíčových organizačních cílů. Jejich posílení je jedním z hlavních pilířů přístupu společnosti HP k digitálnímu kapitálu, a proto rozšiřuje svůj cíl zapsat 2,75 milionu uživatelů do bezplatného programu HP Life. 

Do programu nadace HP Foundation se již přihlásilo více než 1,2 milionu uživatelů, kterým zpřístupnil nové příležitosti nebo jim pomohl k zahájení podnikání.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality