Hlavní navigace

AKTUALIZOVÁNO: Použité telefony s Androidem toho o svých vlastnících vypoví příliš mnoho

18. 7. 2014

Sdílet

(článek poprvé zveřejněn 10.7.)

Avast si v rámci nové studie koupil přes aukční stránky eBay 20 použitých telefonů s operačním systémem Android. Výsledky byly alarmující. Zaměstnanci společnosti byli schopni z telefonů dostat 40 000 fotografií (ano, na některých z nich byli bývalí majitelé vyfoceni nazí), 750 e-mailů a textových zpráv, 250 jmen a adres a dokonce i kompletní žádost o bankovní půjčku. Jak podotýká portál VentureBeat, na jednom z telefonů byl nainstalován bezpečnostní software, avšak bylo to právě toto zařízení, které vydalo ty nejhodnotnější informace.


Avast byl nejen schopen identifikovat bývalého vlastníka zmíněného telefonu, ale získal také přístup k jeho účtu na Facebooku, data o jeho pohybu z GPS, a obnovil kontaktní informace o více než desítce nejbližších přátel a členů rodiny. Bývalý vlastník telefonu měl údajně také značně v oblibě pornografický materiál. Jak podotýká Avast, je nutné mít na paměti, že všechna tato data byla obnovena z telefonů, které byly promazány/resetovány na tovární nastavení.

Aktualizace (vyjádření společnosti Google):

„Tento výzkum se zdá být založen na analyzování starých přístrojů a verzí (před verzí Android 3.0) a nereflektuje bezpečnostní ochranu ve verzích Androidu, které používá převážná většina uživatelů. Jestliže prodáte nebo předáte svůj přístroj, doporučujeme vám předem umožnit zašifrování přístroje a nastavit tovární nastavení; toto je umožňováno na zařízeních s Androidem více jak tři roky.“

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?