Hlavní navigace

Akvizice Cisca v Česku, první ve východní Evropě

Sdílet

Pavel Louda 30. 1. 2013

Cognitive Security se orientuje na síťovou bezpečnost a detekci hrozeb při využití prvků umělé inteligence. Řešení firmy Cognitive umožňují například behaviorální analýzu dat protékajících sítí v reálném čase, identifikovat bezpečnostní hrozby a ty dále analyzovat.

Současné kybernetické útoky jsou přesněji cílené, komplexnější a ničivější než kdy dříve. Technologie Cognitive Security podle tvůrců umožňují identifikovat a detekovat bezpečnostní anomálie a v kombinaci s metodami aktivní ochrany sítě umožní společnosti Cisco nabídnout zákazníkům unikátní řešení jejich bezpečnostních potřeb.

Propojením systému globální detekce bezpečnostních hrozeb, který má k dispozici Cisco, s možnostmi behaviorální analýzy v reálném čase od Cognitive Security, vznikne integrovaný nástroj pro řízení bezpečnosti inteligentních sítí a aktivní ochranu před pokročilými kybernetickými hrozbami.

Cognitive také dlouhodobě spolupracuje s pražskou ČVUT a v rámci společného projektu aplikuje výsledky výzkumu ČVUT v oblasti síťové bezpečnosti. Cisco a Cognitive Security hodlají vědecko-výzkumnou spolupráci s ČVUT dále rozšiřovat.

Zaměstnanci Cognitive Security se v rámci Cisco zapojí do skupiny Security Technology Group. Akvizice Cognitive Security by podle odhadů měla být dokončena ve jaře tohoto roku.

Našli jste v článku chybu?