Hlavní navigace

Amazon brzy vydá smartphone se 6 kamerami

24. 3. 2014

Sdílet

Technologický blog BGR cituje z dopisu analytika jeho klientům, ve kterém mluví o brzkém představení prvního smartphonu se značkou Amazon.

Klíčovým rysem nového zařízení má být šest vestavěných fotoaparátů. Kromě dvou kamer pro běžné účely budou další čtyři využity v systému ovládání telefonu pomocí gest. Nikdo ovšem zatím nezveřejnil, jak bude chytrý telefon vypadat.

„Kromě hlavního fotoaparátu pro fotografování a dodatkové kamerky pro videokonference (jak je u současných smartphonů obvyklé) by podle našich informací měly být k dispozici další čtyři kamery pro ovládání gesty, které by uživateli umožnily ovládat telefon bez dotýkání se displeje,“ napsal Kchuo.

Chytrý telefon od Amazonu bude podle Kchua vybaven čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapgadron 801, 4,7palcovým displejem, hlavním 13megapixelovým fotoaparátem od Sony a bude uložen v plastovém pouzdře.

Očekává se, že zařízení půjde do prodeje za tři až šest měsíců. Kchuo se domnívá, že bude používat stejné strategie, jaké využívají tablety Amazonu převlečené za čtečky knih a časopisů.

 

Našli jste v článku chybu?