Hlavní navigace

Američtí druháci: Kéž by neexistovaly mobily

25. 5. 2018

Sdílet

Jejich negativní postoj k mobilním zařízením nicméně nevychází z nějaké formy technofobie, ale z faktu, že jejich rodiče používají smartphony až příliš – na úkor svých dětí, které kvůli mobilům často ignorují.

Podle portálu USA Today zadala učitelka Jen Beason žákům (evidentně blíže nespecifikovanou) slohovou práci, v níž se hned čtyři žáci vzácně shodli v názoru, že by byli rádi, kdyby mobily ani nebyly vynalezeny.

„Nemám rád telefony, protože moji rodiče jsou na svém telefonu každý den… Nesnáším mámin mobil a přál bych si, aby žádný neměla,“ napsal jeden z žáků. A ostatní tři se vyjádřili podobně.

Paní učitelka názory dětí sdílela na Facebooku (sic) a předtím, než byl daný příspěvek změněn z veřejného na „jen pro přátele,“ dočkal se 261 tisíc sdílení. Také rozpoutal diskusi o technologiích a konkrétně sociálních sítích. Jiná učitelka na příspěvek reagovala s tím, že každý ze studentů v její třídě v rámci jedné diskuse řekl, že jejich rodiče tráví více času na Facebooku než rozhovorem se svými dětmi.

Výsledky miniprůzkumu každopádně stojí za zamyšlení, protože podobné problémy se nevyhýbají ani našim podmínkám. Takže až příště budete nutkavě otevírat Facebook, jen abyste se podívali, co je nového, zvažte, jestli by raději nestálo za to věnovat se jiným aktivitám – a reálným vztahům.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?