Hlavní navigace

Obrazová analýza videodohledových systémů dostupná i pro menší firmy

Sdílet

Pavel Louda 2. 10. 2015

Aplikace jsou k dispozici pro nejrůznější potřeby monitoringu a jsou určené pro síťové kamery Axis. Instalují se v rámci řešení Camera Station, což je systém řízení videa (VMS, video management systém)a jsou vhodné pro malé i středně velké instalace, a to v komerční, průmyslové i veřejné oblasti, budov či vnitřních prostor.

Balíček zahrnuje tři aplikace: Motion Guard (slouží obecně pro detekci pohybu, typicky v místech, která mají být po pracovní době prázdná, například parkoviště, staveniště, atd.), dále Fence Guard (pro ochranu oplocených prostor, detekuje pokusy o přelezení nebo poničení plotu) a konečně Loitering Guard (slouží pro detekci podezřelého chování v poloveřejných prostorech, kde potulování osob může představovat bezpečnostní riziko).

Analýza obrazu probíhá přímo na nekomprimovaném video streamu kamery a je podporována technologií pro filtraci falešných alarmů False Alarm Filtering.

Guard Suite nabízí řešení využitelné hlavně v prostorech s malou mírou pohybu, například monitoring obchodů a kanceláří po pracovní době, parkovišť a jiných nehlídaných prostorů, kde je potřeba detekce pohybu.

Navíc je možné využít dalších možností detekce pohybu v obrazu díky partnerům Axisu pro vývoj aplikací, kteří poskytují širokou škálu analytických nástrojů, jež spolupracují se síťovými video produkty společnosti Axis.

Guard Suite by měl být dostupný za  maloobchodní cenu 3600 Kč za aplikaci na jednu kameru.

„I malé a střední podniky už mohou využít schopností účinné detekce pohybu, která vyústí v menší počet falešných poplachů a nezachycených událostí, a přitom poskytne účinnější možnosti pro vyšetřování incidentů,“ tvrdí Peter Friberg, ředitel divize Solution Management v Axisu.

Našli jste v článku chybu?