Hlavní navigace

Nástroj, který detailně analyzuje virtualizovanou infrastrukturu v datovém centru, nabízí Novell

Sdílet

Pavel Louda 20. 5. 2009

PlateSpin Recon 3.6 umožňuje manažerům datových center mimo jiné získat podrobnější pohled do jejich virtuální infrastruktury, a to nejen kvůli lepšímu plánování virtualizace, ale také pro dosažení maximální návratnosti investic do virtualizačních technologií a předcházení nebo odložení nákupů drahého hardwaru.
PlateSpin Recon 3.6 nabízí modelování nejvhodnějších scénářů, které zvyšuje míru konsolidace serverů a zároveň minimalizuje soupeření o prostředky. Po konsolidaci PlateSpin Recon nadále sleduje a analyzuje ukazatele využití klíčových prostředků s ohledem na změny pracovních úloh v průběhu času. Zákazníci díky tomu mohou znovu vyhodnocovat a dále optimalizovat své virtuální infrastruktury, zvyšovat výkonnost pracovních úloh, uvolňovat a jinak alokovat nedostatečně využité prostředky.
Novinka vzdáleně vyhledává hardware a software v datovém centru, přičemž rozpoznává nejširší spektrum operačních systémů, virtualizačních platforem a hardwaru na trhu. Posouzením využití prostředků - CPU, disků, paměti a síťových rozhraní - pro každou pracovní úlohu v průběhu času zajišťuje optimální shodu mezi skutečnými nároky pracovních úloh a dostupnými nebo plánovanými prostředky.
Produkt také vyrovnává špičky a propady využití mezi pracovními úlohami a díky tomu je možné umístit na každého virtuálního hostitele víc pracovních úloh a optimalizovat využití prostředků. Rovněž identifikuje mezery mezi alokací virtuálních prostředků a skutečným využitím: omezení těchto mezer na minimum maximalizuje kapacitu virtuálních prostředků pro stávající infrastrukturu IT, rozšiřuje užitečnou životnost služeb a umožňuje odkládat nákupy nového hardwaru.

Našli jste v článku chybu?