Hlavní navigace

Analýzy dat s přidanou hodnotou slibuje nový projekt Pivotal

Sdílet

Pavel Louda 25. 4. 2013

Pivotal využívá různé technologie od EMC a VMwaru. Od prvně jmenované firmy například převzala analytický software Greenplum, od VMwaru zase Java framework Spring, dále messagingovou platformu GemFire, PaaS software Cloud Foundry a konečně Cetas, což je řešení typu business intelligence.

Pivotal má v úmyslu široce využívat i další podpůrné technologie VMwaru ze sady vFabric, které mu umožní jednoduché fungování v cloudu.

Primárně se budou služby Pivotalu nabízet formou PaaS (platform as a Service),  dostupné ale budou i jako samostatné aplikace, které lze nasadit přímo v podnikové infrastruktuře, a to přímo pod brandem Pivotalu. Dosavadní systémy jako GemFire nebo RabbitMQ  se tak na trhu objeví pod označením Pivotal GemFire, resp. Pivotal RabbitMQ a podobně. Firma už v letos únoru představila vlastní distribuci Hadoopu - Pivotal HD.

Podle plánů má mít Pivotal celkem zhruba 1 250, z nichž 700 bude vývojáři. Služby Pivotalu by se na trhu měly objevit koncem letošního roku. Výkonným ředitelem se stal Paul Maritz, který na stejné pozici už působil ve VMwaru, a to v letech 2008 až 2012.

Našli jste v článku chybu?