Hlavní navigace

Android Market: Stahování aplikací zdarma končí

16. 2. 2009

Sdílet

Pro uživatele to sice není příliš příznivá zpráva, nicméně od tohoto kroku se dá očekávat, že platforma Android se stane atraktivní pro další programátory a vývojáře a vznikne řada dalších nových aplikací.

Vývojáři nyní mohou umisťovat své aplikace společně s cenou a podle Erica Chu ze společnosti Google začne možnost platit za aplikace pro americké zákazníky v polovině tohoto týdne a v dalších zemích se tak stane během následujících měsíců.

Android Market je v provozu od října, ale dosud neměl žádný systém pro placení stahovaných aplikací a všechen zde nabízený software byl k dispozici zdarma, i když Google sliboval zavedení prodeje v tomto roce. Na rozdíl od konkurenčního App Store s aplikacemi pro iPhone není na Android Marketu nutné, aby aplikace byly otestované a schválené samotným Googlem (i když na druhou stranu ověření plné funkčnosti třetí stranou nemusí být vždy na škodu) a vývojáři se mohou registrovat a nahrávat své aplikace na Android Market za poplatek 25 dolarů.

Placení za aplikace pro Android by mělo být řešeno prostřednictvím kreditních karet a zatím tak bude možné zaplatit jen americkým a britským vývojářům. Ještě v tomto kvartálu by se ale měli dočkat i vývojáři z Německa, Rakouska, Holandska, Francie a Španělska, kteří budou moci také nabídnout placené aplikace ke stažení a ke konci tohoto čtvrtletí pak přibudou do seznamu i další země, potvrdil Chu.

Našli jste v článku chybu?