Hlavní navigace

Antimalware pro přístroje se Symbianem či Windows Mobile představil Eset

Sdílet

Pavel Louda 8. 9. 2010

Novinka nabízí ochranu před všemi druhy hrozeb a navíc také poskytuje soubor funkcí Anti-Theft, jež se aktivují zejména v případě ztráty nebo krádeže zařízení.

Aplikace ESET Mobile Security je v současnosti k dispozici pouze v anglické verzi. V češtině bude dostupná až v říjnu. Cena jedné licence na 1 rok činí 649 Kč (včetně DPH), cena dvou licencí na jeden rok pak 829 Kč. V případě, že uživatel vlastní antivirový program Eset NOD32 Antivirus 4 Business Edition, může zakoupit jednu licenci Mobile Security za cenu 157 Kč s DPH. Zákazníci s ESET Smart Security Business Edition získají mobilní řešení zdarma, a to v odpovídajícím počtu zakoupených licencí.

Podle společnosti Gartner se jen v prvním čtvrtletí roku 2010 prodalo po celém světě 27 milionů smartphonů. Více než polovina z nich využívá operační systémy Symbian nebo Windows Mobile.

„Smartphony jsou ohroženy stejně jako osobní počítače. Mnoho podvodných aplikací využívá praktiky jako je „social engineering“ k přístupu do telefonu. Pokud je infiltrace úspěšná, rozesílají z něj tyto aplikace SMS zprávy nebo uskutečňují hovory na placená čísla. Kromě toho existují i špionážní aplikace,” upozorňuje na hrozby pro mobilní zařízení Juraj Malcho, šéf virové laboratoře ESET v Bratislavě.

Klíčové funkce Mobile Security podle výrobce:

Anti-Theft – poskytuje soubor funkcí, které jsou užitečné zejména v případě ztráty nebo krádeže zařízení.

Remote Wipe - vymaže všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMS zprávy.

SIM Matching – se postará o automatické odeslání varovné zprávy při změně SIM karty v zařízení.

Ochrana heslem – chrání mobilní zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru.

Bezpečnostní audit – podává informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcionalit telefonu.

SMS a MMS Antispam – efektivně blokuje nechtěné zprávy prostřednictvím nastavitelného black a white listu resp. neznámá čísla.

Firewall – zodpovídá za monitorování datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlech.

Proaktivní detekce - Optimalizovaná heuristika zaručuje ochranu před aktuálními i budoucími hrozbami. Tato technologie umožňuje bezprecedentní úroveň bezpečnosti mobilních zařízení s operačními systémy Symbian a Windows Mobile.

Karanténa - Možnost výběru mezi přímým mazáním infiltrací a jejich přesouváním do karantény

Rozšíření možností skenování - Skenování a čistění integrované paměti stejně jako vyměnitelných paměťových karet. Lze také kontrolovat procesy probíhající v paměti. Samozřejmostí je kontrola souborů přicházejících a odcházejících přes bezdrátová připojení.

Automatická aktualizace virové databáze – Zaručení ochrany i vůči nejnovějším bezpečnostním rizikům. Uživatel má možnost nastavit pravidelné denní, týdenní nebo měsíční aktualizace.

Našli jste v článku chybu?