Hlavní navigace

APC chystá zbrusu novou generaci záložních zdrojů Back-UPS Pro s LCD displejem

25. 6. 2010

Sdílet

APC by Schneider Electric uvede ve třetím čtvrtletí na trh různá provedení nových UPC – se šesti až deseti zásuvkami a provozní dobou až 164 minut. Periférie jako monitory, skenery, tiskárny či reproduktory, jejichž odpojení nemůže ohrozit data, je vhodné připojit  k řízeným zásuvkám. Ty je automaticky odpojí, když uživatel „uspí“ nebo vypne počítač připojený k hlavní zásuvce.

Automatická regulace napětí upravuje příliš nízké a vysoké napětí na bezpečnou úroveň. Uživatelé tak mohou pracovat i během snížení napětí či přepětí v síti, což šetří baterii pro případné výpadky proudu. Mají rovněž by-pass funkčnost. Jedná se o technologii, která spotřebovává méně energie během běžného provozu tím, že automaticky obchází transformátor, když není zapotřebí.

Na LCD panelu lze kontrolovat informace o zatížení, odhadované době provozu, vstupním napětí a další klíčové diagnostické a systémové údaje. Uživatelé proto už nemusejí sledovat varovná pípání, které jednotka UPS vydává. Stisknutím tlačítka mohou alarm vypnout a zjistit potřebné informace na displeji, aniž by museli nahlížet do manuálu.  

Back-UPS Pro je dodáván se softwarem PowerChute Personal Edition, který obsahuje rozšířené funkce pro správu UPS. Obsahuje informace o její historii, má funkce pro zasílání upozornění a nabízí i údaje o stavu napájení. Tento software je schopen uložit soubory a sám vypnout počítač, pokud u něj nejsou uživatelé.

Všechny modely obsahují standardní tříletou záruku a pojistku, která po registraci chrání připojená zařízení až do výše 150 000 EUR.

Model Back-UPS Pro 550 VA Green je již v prodeji. Další modely o výkonu 900, 1200 a 1500 VA budou na trhu v Evropě ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?