Hlavní navigace

APC představuje vysoce úsporné chladící řešení pro datová centra EcoBreeze

Sdílet

Martin Noska 7. 4. 2011

EcoBreeze umožňuje přepínat podle potřeby mezi chlazením vzduchem a nepřímým odpařováním. Spotřebu energie snižuje vyrovnáváním teplotních rozdílů mezi venkovním vzduchem a vzduchem v IT zařízení. Datové centrum tak chladí úsporně a bez výkyvů.

EcoBreeze na potřeby současných datových center reaguje zavedením různých úspor v každém modulu. Navíc vyhovuje požadavkům normy ASHRAE 90.1/TC 9.9 na účinnost a úspornost v různých velikostech zařízení. Dokáže tak chladit jakékoliv datové centrum

Tím, že je zařízení umístěno mimo datové centrum,  využívá možnosti místního klimatu. Dokáže přitom automaticky přepínat mezi dvěma způsoby chlazení.

·    Chlazení vzduchem – odvádí horký vzduch z IT zařízení prostřednictvím elektronicky řízených větráků. Následně tento vzduch prochází vnitřními kanálky chladiče s nepřímým odpařováním (IEC). Po zchlazení vzduch opustí IEC, projde chladičem a vrátí se zpět do datového centra.
·    Výměna vzduchu s nepřímým odpařováním. Když vyšší teplota prostředí neumožňuje chlazení vzduchem, přikročí se k chlazení nepřímým odpařováním, při němž se vzduch ochlazuje odpařováním vody vně větracích kanálků.

EcoBreeze zamezuje kontaktu vzduchu vně datového centra se vzduchem uvnitř zařízení nezávisle na použitém způsobu chlazení (chlazením vzduchem či nepřímým odpařováním). Má rovněž proporční chladící systém a integrovanou úpravu vody, díky níž není vodu třeba  upravovat chemicky. APC tak předchází ekologickým rizikům spojeným s některými systémy používajícími ať už chladící látku nebo vodu. Obě použité úsporné strategie chlazení  maximálně využívají místní klimatické podmínky, aby během roku dosáhly účinnějšího a efektivnějšího chlazení.

EcoBreeze se dodává v podobě individuálních 50kW modulů, které lze spojit až do čtyř (200 kW) nebo osmi modulů (400 kW) zajišťujících  chlazení. Modularita zároveň přináší redundanci na úrovni konstrukce a dostupnost systému i při údržbě nebo servisu. Elektřina, voda, distribuce vzduchu i komunikační spojení jsou v uvedené konstrukci centralizované, což zjednodušuje nároky na instalaci.

Tím, že zařízení je umístěno mimo obvod samotného datového centra, nezabírá žádný prostor určený pro IT technologie . IT manažeři tím mohou prostor v datovém centru využít ke zvýšení jeho kapacity, aniž by potřebovali místo pro další chladící jednotky.

Chladící řešení EcoBreeze pro datová centra od APC bylo poprvé bylo představeno na konferenci DatacenterDynamics v Londýně v listopadu loňského roku. Na trhu bude v Evropě a tedy i v České republice, na Středním východě a v Africe během roku 2011.

Našli jste v článku chybu?