Hlavní navigace

APC přichází s novou generací záložních zdrojů Smart-UPS pro serverovny

26. 6. 2010

Sdílet

Společnost APC by Schneider Electric v České republice představuje v evropské předpremiéře novou generaci APC Smart-UPS určenou pro použití v serverových místnostech.

Nové představené modely jsou vybaveny profesionálními LCD displeji a řadou nových funkcí. Jde například o rozšířenou diagnostiku a konfiguraci s možností testování a s pokročilou správu napájení, která přehledně a aktuálně informuje o spotřebě energie a efektivitě práce. Kromě stěžejního poslání ochrany dat mohou nové Smart-UPS dosahovat až 97% energetické účinnosti. Tím dochází k výrazným energetickým úsporám i ke snížení nákladů na chlazení.

Každý model může pracovat v “green” úsporném režimu, který automaticky obchází nevyužité součásti a snižuje tak spotřebu energie, aniž by utrpěl provoz systému nebo jeho ochrana. Jednotky zajišťují průběžná měření spotřeby a efektivity provozu, která pomáhají sledovat využití energie a lze je sledovat na displeji.

Displeje na jednotkách zobrazují informace o stavu napájení. Tyto údaje mají být přehledné a ucelené, zahrnují vše od sériového čísla produktu až po vícejazyčné informace o technické podpoře.

Díky novým dálkově ovládaným spínaným zásuvkám lze lépe řídit postupné vypínaní nekritické zátěže a tím i prodloužení doby zálohy, nebo její programované postupné zapínání a vypínání včetně možnosti restartovat jedno či více zařízení nezávisle na UPS.

Jednotky jsou dodávány ve standardním provedení tower (věžové provedení) tak ve 2U tower/rack verzi s možným připojením externích baterií a tedy i s prodlouženou dobou běhu. Mohou tak být použity samostatně stojící i uvnitř racku.

Modely s prodlouženou dobou běhu dovolují zákazníkům připojit externí baterie, které jsou systémem identifikovány automaticky za běhu a stejně tak je upravena i doba běhu. Přídavné baterie lze tudíž snadno instalovat, i když systém pracuje.

K verzím do výkonu 1500 VA lze připojit až pět externích baterií a k verzím od 2200 VA až deset baterií. Škálovatelná provozní doba UPS se tak pohybuje od minut po hodiny.

K dispozici jsou se softwarem pro správu PowerChute, který umožňuje dálkové sledování systému, jeho bezpečné vypínání a rozšířené ovládání. Další možnosti správy zajišťuje SmartSlot, což je otvor pro připojení volitelného příslušenství, které zvyšuje možnosti správy. Všechny modely jsou certifikované pro využití s architekturou APC InfraStruXure a jsou kompatibilní s řadou operačních systémů a platforem pro správu sítí.

Nové Smart-UPS mají tříletou záruku na jednotku a dvouletou záruku na baterie. Záruku lze prodloužit i rozšířit zakoupením servisních balíčků. V zemích Evropské unie, tedy i v České republice, budou dostupné v červenci 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?