Hlavní navigace

Aplikace na vyžádání nabízí i z virtualizovaného prostředí Citrix

22. 9. 2009

Sdílet

Nový model založený na VM doplňuje dosavadní metody poskytování obsažené v XenApp, zahrnující schopnost hostovat sdílené aplikace centrálně přes Windows Terminal Services nebo je streamovat do PC nebo notebooku a provozovat lokálně. Přidáním aplikací hostovaných na VM nyní XenApp 5 nabízí 100% kompatibilitu aplikací s minimálními náklady na testování a potvrzení funkčnosti. To podle výrobce dělá z XenApp nejjednodušší a nejekonomičtější řešení pro poskytování windowsových aplikací libovolnému uživateli na libovolném místě.

Kromě přidaného hostování aplikací na VM je XenApp 5 vybaven také novými možnostmi pro řízení výkonu a kapacity a dále vylepšeními technologie HDX, například HDX MediaStream for Flash, která zajišťuje chod i těch nejnáročnějších multimediálních aplikací.

XenApp 5 je také vybaven funkcemi řízení výkonu podle stanovených pravidel, které slouží pro optimalizaci provozu serverové farmy a snížení spotřeby energie bez narušení přístupu uživatelů k aplikacím.

Konsolidací uživatelských relací na méně serverů se řídí kapacita systému tak, aby se zmenšilo nerovnoměrné nebo nízké využití serverů a zabránilo velkému rozptýlení relací mezi servery. Nové prostředky pro zátěžové testy umožňují zákazníkům vytvářet scénáře inteligentního testování pro analýzu výkonu serverů, určení nejlepšího poměru fyzických a virtuálních serverů pro libovolné prostředí a odstranění potřeby předimenzované serverové kapacity.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?