Hlavní navigace

Aplikace SAP nabízené jako služba formou měsíčních splátek představil T-Systems

7. 7. 2011

Sdílet

Podle dodavatele novinka nabízí na trhu flexibilní řešení, které v sobě spojuje vlastnosti informačního systému SAP s modelem založeným na kombinaci flexibilního poskytování ICT infrastruktury, licencí SAP a implementace. Tyto součásti pak tvoří kompaktní koncept „solution as a service“.

Zákazník tak nemusí vynakládat počáteční investice a veškeré náklady jsou účtovány formou pravidelných měsíčních splátek po předem sjednanou dobu.

Provoz infrastruktury pro SAP je zajištěn na bázi tzv. cloud computingu na platformě
v datovém centru společnosti T-Systems umístěném na území České republiky. Zákazník proto nemusí investovat do vlastní infrastruktury pro provoz ERP systému a tím je odbourána podstatná část prvotní investice.

Služba dynamické SAP infrastruktury navíc podle T-Systems umožňuje vysokou variabilitu a flexibilitu. Uživatel má totiž možnost měnit množství odebíraných služeb na základě aktuálních potřeb. Díky dynamickému pojetí je možné v některých případech ušetřit prý až 40 % nákladů na provoz ICT.

Díky smlouvě mezi společnostmi SAP a T-Systems mají zákazníci možnost využívat licence SAP formou služby. Nejvýznamnější část počáteční investice je tak rozpuštěna do pravidelných měsíčních splátek po předem sjednanou dobu. Navíc lze velice snadno upravovat počet aktivních uživatelů systému - v každém okamžiku je možné využívat jen ty zdroje a licence, které reálně potřebují.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?