Hlavní navigace

AppAnalytics ukáže, jak lidé ve skutečnosti s aplikacemi pracují

Sdílet

Pavel Louda 7. 5. 2015

AppAnalytics představuje podle výrobce první službu poskytovanou vývojářům v cloudu. Vývojářům softwarových aplikací dodává podrobné informace o tom, jak uživatelé pracují s jejich aplikacemi pro stolní počítače, mobilní zařízení a nositelnou elektroniku, které jsou  vytvořené pomocí nástroje RAD Studio XE8.

Komponenta AppAnalytics umožní vývojářům vytvářet lepší aplikace tím, že sleduje události vyvolané anonymními uživateli během používání aplikací napsaných s využitím VCL pro Windows nebo FireMonkey; následně vývojářům poskytuje důležitá data, která je možno využít při vývoji nových vlastností a zvyšování spokojenosti uživatelů s vlastnostmi aplikací.

AppAnalytics zachycuje statistiky používání a detailní pohled na to, jak uživatelé používají aplikace vytvořené pomocí vývojářského nástroje RAD Studio XE8 pro tvorbu propojených aplikací. Verze XE8 nástroje RAD Studio nabízí vývojářům v jazycích Delphi/Object Pascal a C++ možnost vytvářet novátorská řešení pro mobilní zařízení, cloud a internet věcí (IoT).

Komponenta AppAnalytics se dá zabudovat do stávajících aplikací pro Windows stejně tak jako pro OS X, iOS, Android a aplikace pro nositelná zařízení. Analytická data jsou sledována prostřednictvím portálu v cloudu.

AppAnalytics například zachycuje události jako například okamžik otevření a uzavření aplikace, pod kterým operačním systémem a na jakém procesoru se aplikace provozuje, jak uživatelé procházejí uživatelským rozhraním a kdy nastávají výjimky nebo pády aplikace. Vývojáři mohou definovat libovolnou událost pomocí jediného volání aplikačního rozhraní.

 

Vlastnosti AppAnalytics podle výrobce:

  • Zachycení obvyklých událostí jako AppStart (spuštění aplikace), FormActivate (otevření formuláře) a ControlFocus (aktivace ovládacího prvku) i ExceptionThrown (vyvolání výjimky) pokryjí většinu toho, co potřebuje typická aplikace.
  • Vlastní události se snadno přidají vložením jediného řádku kódu a mohou zachytit libovolnou událost běhu aplikace.
  • S každou zachycenou událostí se poskytují anonymní demografické informace jako například 'operační systém' nebo 'verze CPU'.
  • Informační panel analytického nástroje poskytne vizuální výstupní sestavy za daný časový interval a obsahuje i grafy cest, kterými se uživatel aplikací pohyboval.
  • Zachycení 10 tisíc událostí měsíčně zdarma pro jednu aplikaci.
  • Škálovatelné vrstvy pro rozsáhlé podnikové nebo populární mobilní aplikace.
Našli jste v článku chybu?