Hlavní navigace

Apple chystá službu pro streamování hudby přes internet

9. 9. 2012

Sdílet

S informací přišel deník Wall Street Journal s odkazem na zdroje z Apple. Služba by údajně měla fungovat na všech zařízeních od Apple a nejspíše i na počítačích s Windows, takže někteří analytici předpokládají, že bude integrována přímo do iTunes. Není asi překvapením, že podle zdrojů nebude služba dostupná na zařízeních s operačním systémem Android.

Vstup do tohoto segmentu by byl pro Apple dalším logickým krokem. Podle nejmenovaných zdrojů společnost nyní vyjednává o licenčních podmínkách, které by jí umožnily spustit službu, v rámci které by uživatelé měli možnost přehrát jakoukoli písničku chtějí a jak často chtějí, což je něco, co Pandora v současné době nemůže splnit.

Za zmínku stojí také fakt, že se Apple rozhodl o licenčních poplatcích sám vyjednávat u každé nahrávací společnosti zvlášť a odmítl akceptovat ceny, které tyto společnosti pro podobné služby stanovily. Podle Wall Street Journal jsou rozhovory stále v počátečním stádiu vývoje a je téměř jisté, že se o nové streamovací službě nic nedozvíme na konferenci, již Apple pořádá příští týden k příležitosti vydání nového iPhonu - a nejspíše ani v blízké budoucnosti.


Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?