Hlavní navigace

Apple překvapil novou verzí nového iPadu

24. 10. 2012

Sdílet

iPadyApplu se podařilo udržet pod pokličkou alespoň jedno tajemství. Nikdo totiž novou verzi iPadu nečekal tak brzy. Nový iPad (3. generace) se objevil na trhu teprve před půl rokem.

Nejpatrnější vnější změnou 4. generace je nový konektor Lightning, který byl představen při uvedení iPhonu 5 a nových iPodů. Proto není divu, že se Apple snaží konektory svých nejnovějších modelů sjednotit.

Nejvýznamnější rozdíly se ale ukrývají uvnitř. Nový procesor A6X je vybaven dvěma výpočetními a čtyřmi grafickými jádry. Tablet díky tomu dosahuje vyššího výkonu při stejných nárocích na spotřebu. Za další pozitivní změnu můžeme považovat rozšíření podpory pásem bezdrátového připojení 4G. Verze s podporou mobilních datových přenosů určená pro trhy mimo Severní Ameriku (model A1460) by totiž měla podporovat všechny frekvence LTE používané v Evropě.

Předobjednávky nové generace iPadu budou zpřístupněny 26. října, přístroje se začnou prodávat začátkem listopadu. Za stejnou cenu, jako 3. generace, která mezitím zmizela z nabídky.

Našli jste v článku chybu?