Hlavní navigace

Apple prosadil předběžný zákaz prodeje smartphonu Samsung Galaxy Nexus v USA

Sdílet

Tadeáš Pelech 30. 6. 2012

V obou případech rozhodoval stejný kalifornský soud, který v obou případech dospěl ke stejnému předběžnému opatření – prodeje přístrojů se značkou Samsung musí být v USA zastaveny. K faktickému zákazu prodeje dojde, jakmile Apple složí jistinu ve výši 96 milionu dolarů (více než 1,9 miliard korun), která by měla sloužit k uhrazení škod Samsungu v případě, že by byl tento soudní výnos označen za mylný.

Soudní spor se týká patentu Applu na rozhraní pro získávání informací z počítačového systému, který si společnost zaregistrovala v roce 2004. Soud naopak předběžně zamítl žalobu Samsungu na Apple za patent na kódovací systém používaný v sítích 3G.

Apple se s jedním ze svých významných subdodavatelů vzájemně soudí nejen v USA, ale i v Evropě. Například před čtrnácti dny uspěl Samsung se svou žalobou v nizozemském Haagu, který se týkal patentu na komunikační systém UMTS. V posledním vzájemném klání v USA prozatím uspěl Apple. Konečné rozhodnutí ovšem padne až v srpnu, na kdy je naplánováno soudní přelíčení ve věci výše zmíněných sporných patentů.

Našli jste v článku chybu?