Hlavní navigace

ARCserve r16: Ochrana dat pro různé typy IT infrastruktury

Sdílet

Pavel Louda 16. 9. 2011

Novinka unifikuje funkce datové správy prostřednictvím škálovatelné modulární architektury, do níž je možné zahrnout i software třetích stran, jako je například nástroj pro vzdálený monitoring, správní platformy či řešení od poskytovatelů služeb typu Amazon Web Services nebo Microsoft.

Novinka také zjednodušuje management různých prostředí tím, že uživatelé si mohou zakoupit v rámci jedné licence funkce pro různé typy ochrany dat a platit podle celkového objemu dat, se kterým pracují. Tento model je vhodný například pro poskytovatele různých služeb, kterým dovoluje vytvářet pro své zákazníky různé balíčky. Kromě toho je ale ARCserve r16 dostupný i přes klasické licenční modely.

Novinkou je ve verzi r16 například funkce Central Host-Based VM Backup, která organizacím dovoluje chránit svou virtuální infrastrukturu prostřednictvím nástroje, jenž je založen na imagích, který pracuje na úrovni hostitele a je určen pro platformu VMware vSphere.

Dalšími novinkami jsou plná systémová replikace a podpora vysoké dostupnosti pro prostředí Microsoft Hyper-V, VMware vSphere a Citrix XenServer. Spolehlivost infrastruktury zvyšuje i plná obnova na bázi fyzických zařízení a tzv. full system failover všech provozovaných virtuálních strojů.

Našli jste v článku chybu?