Hlavní navigace

ARIS PPM 5 od IDS Scheer: nová generace Process Intelligence

17. 8. 2009

Sdílet

V době ekonomické krize je pro úspěšnost kteréhokoli podniku klíčová rychlost odezvy a přísné dodržování Service Level Agreementu (SLA). Aby si společnost udržela své konkurenční výhody, musí být s to monitorovat a adaptovat své business procesy dřív, než by se dostala do potíží. Při propojení souborů klíčových ukazatelů s monitoringem a analýzou operačních procesů mohou manažeři vyvstávajícím problémům čelit účinně a včas. V nejnovější verzi ARIS PPM představuje společnost IDS Scheer novou generaci Process Intelligence.

Tento softwarový produkt podle slov výrobce pomáhá společnostem nepřetržitě monitorovat a kontrolovat jejich stávající procesy, rozpoznat jejich slabá místa i možnosti jejich vylepšení, které dokáže pojmenovat z hlediska kvantity, času, nákladů a kvality.

ARIS PPM 5 je založený na zcela nové architektuře in-memory. Tento koncept umožňuje uchovávat všechna relevantní data, vztahující se k procesům, v hlavní paměti ARIS PPM serveru, vysoce komprimovaná, ale beze ztráty. Ve srovnání s tradičními databázovými systémy vyžaduje ke svému provozu méně úložného prostoru. Díky tomu je možné zpracovávat vysoké množství procesů, aniž by bylo třeba pořizovat high-end hardware a zkracuje se také doba odezvy i importu.

Kromě toho přináší nový ARIS PPM business analytikům nové možnosti interakce: Live analytics umožňuje na jedné obrazovce zobrazit zároveň procesy a výkonnost z různých hledisek, takže by mělo být snazší identifikovat vzájemné závislosti a vazby mezi klíčovými ukazateli výkonnosti. Rozpoznat lze i skryté příčinné souvislosti v organizaci procesů a v organizační struktuře. V kombinaci s live benchmarkingem klíčových ukazatelů a procesních struktur je nyní možné včas rozpoznat trendy a oblasti, kde by bylo možné se zlepšovat. A to i tehdy, když rozhodování zahrnuje veliké objemy dat.

ARIS PPM 5 rovněž umožňuje podle výrobce rychlou implementaci díky významně vylepšené konfiguraci systému. Společnosti nyní údajně dokážou zmapovat, zanalyzovat a zoptimalizovat kompletní end-to-end proces během pouhých několika týdnů.

Anglická verze produktu bude dostupná na konci září.

Našli jste v článku chybu?