Hlavní navigace

Asus přichází s technologií Protect 3.0 pro omezení elektromagnetického záření u základních desek

Sdílet

Martin Noska 4. 2. 2010

Výrobce také slibuje stabilnější provoz systému a aktivní přepěťová ochrana se má podílet na zvýšení životnosti celého systému i jednotlivých komponent. Technologie Protect 3.0 zahrnuje čip Asus EPU (Energy Processing Unit), který se dle výrobce stará o snížení spotřeby energie až o 80 % a má být vhodný i pro ekologický provoz.

Průměrný uživatel PC je denně vystaven škodlivému elektromagnetickému záření z počítače po dobu osmi hodin. Protect 3.0 snižuje množství tohoto záření a dle Asusu tato technologie vyhoví i přísnějším požadavkům na limity vyzařování zásluhou komponent s nízkým vyzařováním, které zároveň minimalizují jeho tvorbu.

Díky provedení Anti-Surge Design dokáže technologie Protect 3.0 zjistit příliš nízké nebo vysoké hodnoty napětí jednotlivých komponent a brání šíření elektrických zkratů. Jestliže dojde ke zkratu, zejména při bouřce nebo při kolísavém proudu, funkce Anti-Surge okamžitě vypne napájení a zabrání případnému poškození komponent. Aktivně tak přispívá k prodloužení celkové životnosti systému.

Pro větší energetickou účinnost obsahuje technologie Protect 3.0 také zmíněnou jednotku Asus EPU (Energy Processing Unit) – tedy čip, který je schopný inteligentně redukovat spotřebu energie až o 80 %. Na dalším snížení spotřeby energie se jednotka EPU podílí také automatickou optimalizací napájení, neboť upravuje i takt procesoru. Takto ušetřená energie se projeví ve snížení emisí CO2 uvolněných do ovzduší. Technologie Protect 3.0 je k dispozici jak u základních desek LGA775 pro procesory Intel s čipsetem G41, tak i u AM3 desek pro AMD postavených na kombinaci čipů nVidia GeForce 7025 / nForce 630a.

Našli jste v článku chybu?