Hlavní navigace

Asus zvyšuje u základních desek výkon USB 3.0

25. 10. 2011

Sdílet

Technologie USB 3.0 Boost nabízí nativní podporu protokolu UASP (USB Attached SCSI Protocol), a je rovněž zpětně kompatibilní s tradičním protokolem BOT (Bulk-Only Transport). Zároveň je kompatibilní s protokolem nedávno představeným skupinou USB-IF určeným ke zrychlení datových přenosů. Využití nejvhodnějšího protokolu zajistí automatická detekce zařízení. Speciální režim USB 3.0 Turbo Mode zvyšuje výkon všech USB zařízení, a tím i jejich přenosové rychlosti.

Při první integraci USB 3.0 se počítalo se zachováním protokolu BOT známého z USB 2.0. To by však v konečném důsledku vedlo k omezení potenciálních přenosových rychlostí a šířky pásma, které nabízí rozhraní USB 3.0. To bylo navrženo tak, aby dosahovalo ve srovnání s USB 2.0 desetinásobných rychlostí. Oproti tradičním protokolům využívá UASP maximální šířku pásma a na rozdíl od pomalého protokolu BOT dokáže zpracovat několik požadavků na přenos dat současně. Díky realizovaným změnám funguje připojení přes USB 3.0 v režimu UASP mnohem rychleji a současně méně zatěžuje procesor. Rychlejší vyřízení požadavků ve frontě okamžitě pocítí uživatel na zvýšení plynulosti práce s počítačem.

Kromě kompatibility s protokolem UASP nabízí technologie Asus USB 3.0 Boost tři režimy optimalizované pro různé potřeby uživatelů, které se přepínají v závislosti na situaci. Režim UASP Mode využívá na maximum nový protokol, Turbo Mode zrychluje všechna USB zařízení a Normal Mode pracuje při původních rychlostech USB 3.0, přičemž zajišťuje maximální kompatibilitu se všemi zařízeními. Optimální režim je zvolen automaticky podle zařízení připojeného k portu USB 3.0. Technologie USB 3.0 Boost v režimu UASP nabízí podle zástupců Asusu až o 170 % rychlejší přenosy dat než původní specifikace USB 3.0. K jejímu používání je ovšem potřeba speciální rozhraní.

Technologie USB 3.0 Boost naplno využívá všech výhod UASP i tradičních architektur, a díky tomu významně snižuje latenci při komunikaci mezi základní deskou a připojenými zařízeními.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?