Hlavní navigace

Attachmate kupuje firmu Novell, část patentů Novellu převezme i Microsoft

Sdílet

Pavel Louda 29. 11. 2010

Attachmate prodává software pro terminálovou emulaci, detekci podvodů a další účely. Podle slov svých představitelů sdílí s Novellem řadu zákazníků a jejich produktové portfolio se s nabídkou Novellu vhodně doplňuje. Klíčovými produkty Novellu jsou kromě SuSe Linuxu také správní produkty jako třeba ZENworks nebo bezpečnostní řešení z oblasti identity managementu.

Zároveň Novell odsouhlasil prodej 882 patentů za necelou půlmiliardu dolarů firmě CPTN Holdings, což je technologické konsorcium vedené Microsoftem. Není ale úplně jasné, co všechno tyto patenty obsahují a co bylo motivem CPTN pro jejich odkoupení (stejně tak není zřejmé, kdo kromě Microsoftu za sdružením CPTN stojí).

Jak však vedení Novellu potvrdilo, autorská práva na operační systém Unix zůstanou pod kontrolou firmy Attachmate, což vyloučilo spekulace, že v oněch 882 patentech je i Unix. Práva na něj letos v březnu definitivně přiřkl soud Novellu po sedmiletém sporu s firmou SCO.

Attachmate hodlá Novell rozdělit do dvou separátních divizí – Novell a SuSE. Někteří analytici, jako např. Jonathan Penn z Forresteru, si myslí, že se tím připravuje pro případný prodej značky SuSE.

Našli jste v článku chybu?