Hlavní navigace

Avast představil nový antimalware - Avast i AVG ve verzích 2019

Sdílet

Pavel Louda 12. 10. 2018

Antimalware má vylepšenou ochranu proti phishingu založenou na umělé inteligenci, lépe chrání soukromí uživatelů a navíc umí bránit vyrušování notifikacemi při používání režimu zobrazení na celou obrazovku.

Díky využití umělé inteligence dosahuje vylepšené detekce phishingových webů tím, že automaticky kontroluje adresu stránky kvůli podezřelým tokenům, prověřuje metadata domén a zkoumá i vizuální podobu stránek. To mu dovoluje rozpoznat phishingovou stránku či podvodný e-mail za méně než deset sekund a uživatelé jsou tak chráněni před tím, aby jim padli za oběť.

Nový režim Nerušit ztišuje upozornění aplikací třetích stran jako Windows, e-mail, chat nebo prohlížeče, když uživatelé používají režimu zobrazení na celou obrazovku.

Funkce Inspektor Wi-Fi zase skenuje routery, osobní počítače, mobilní i IoT zařízení připojené do uživatelských sítí a poskytuje řešení vyhledaných problémů. Nově se vylepšilo rozpoznávání zařízení a zpřesněná byla detekce bezpečnostních zranitelností a dalších problémů.

Jedna z nových funkcí ochrany soukromí je Štít pro citlivá data, který dovoluje uživatelům verze premium chránit osobní údaje, které mají uložené v domácích zařízeních, další bezpečnostní vrstvou před spywarem nebo kyberzločinci.

Štít pro citlivá data identifikuje soubory obsahující citlivé osobní informace, jako jsou záznamy o zaměstnancích, zdravotní záznamy nebo cestovní dokumenty a poté nabídne uživatelům možnost tyto soubory ochránit a zablokovat proti neoprávněnému (např. i škodlivému) softwaru či proti otevírání a změnám souborů ze strany jiných osob.

Našli jste v článku chybu?