Hlavní navigace

AVG LinkScanner nově i ve verzi pro Mac OS

Sdílet

Martin Noska 14. 6. 2010

Společnost AVG Technologies dnes představila aplikaci AVG LinkScanner určenou pro operační systémy Mac OS X Leopard a Snow Leopard podporující internetové prohlížeče Safari 3.x, Safari 4.x, Safari 5.x a Mozilla Firefox 3.x a jejich vyšší verze. Jak je vidět, zájem výrobců bezpečnostních řešení o dříve opomíjený Mac OS roste, neboť v minulém týdnu uvolnil druhou beta verzi svého antiviru NOD32 pro Mac OS i Eset. Více viz článek NOD32 Antivirus 4 pro Linux a Mac OS X zdarma ke stažení v nové beta verzi.

Podle zástupců AVG Technologies se díky aplikaci LinkScanner budou moci i uživatelé počítačů Apple cítit bezpečně při práci na internetu, ať už budou vyhledávat informace, psát emaily, nakupovat, používat sociální sítě nebo jen tak surfovat. LinkScanner má zajistit, aby uživatel vstoupil jen na bezpečné stránky. Výzkumy společnost AVG prokázaly, že 99 procent současných hrozeb přichází přes webové stránky. Tyto hrozby se mohou vyskytovat na známých a renomovaných stránkách či na aplikacích oblíbených sociálních sítí. Takovéto hrozby nemohou být uživatelem rozpoznány. S rostoucí oblibou sociálních sítí jako jsou Facebook, Twitter a další se kybernetičtí zločinci zaměřují na ně, jako na hlavní nástroj k šíření malware.

Volně dostupný LinkScanner pro Windows má údajně již 95 milionů uživatelů. Tato technologie se průběžně aktualizuje dle dat nasbíraných výzkumným týmem AVG a uživatelskou komunitou AVG. Aplikace LinkScanner prověří v reálném čase každou webovou stránku, na kterou chce uživatel počítačů Apple vstoupit a v případě, že detekuje hrozbu, ho varuje před jejím otevřením.

Bezplatný LinkScanner si můžete stáhnout přímo ze stránek společnosti AVG: soubory ke stažení nebo přes www.download.com.

Našli jste v článku chybu?