Hlavní navigace

AVG nabízí záchranný disk ke stažení zdarma

26. 3. 2010

Sdílet

AVG  zpřístupnila uživatelům zdarma své Rescue CD

Firma AVG Technologies tento týden nově zdarma zpřístupnila všem uživatelům svůj produkt AVG Rescue CD, což je bootovací záchranný disk pro případ kolapsu operačního systému a hrozící ztráty dat. Produkt lze stáhnout na jakékoli CD nebo USB, následně vložit do poškozeného počítače a použít jako oživovací disk.

AVG Rescue CD obsahuje ve své nové bezplatné verzi veškeré funkce, které měl záchranný disk doposud co by součást placeného bezpečnostního balíku pro firmy. Při problémech se startem se software poškozeného počítače, používajícího AVG Rescue CD, automaticky připojí na všechny pevné disky počítače a proskenuje je proti virům a malware. Rescue CD také automaticky navrátí do počítače bezpečné síťové připojení. Pokročilí uživatelé mohou využít také aplikaci Windows Registry editor, TestDisk pro záchranu smazaných dat, smazaných souborů a ztracených částí, vyhledávač navigačních dokumentů a Ping tool pro jednoduchou diagnostiku sítě.

Záchranný disk si mohou uživatelé stáhnout přímo zde na stránkách AVG, zatím však jen v anglické verzi.

AVG tak po uvolnění bezplatné verze svého antiviru AVG Free zpřístupňuje uživatelům další dříve placený software. Tento krok jistě firmě pomůže k rozšíření její klientské základny, která již nyní čítá po celém světě na 110 milionů uživatelů a firem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?