Hlavní navigace

AVG vydalo svůj antimalware ve verzi 9, a to včetně bezplatné varianty

Sdílet

Pavel Louda 5. 10. 2009

Program AVG 9.0 představuje spojení rezidentní ochrany, firewallu a ochrany identity. Jednotlivé moduly mohou tedy sdílet informace o zjištěném malwaru. To zvyšuje schopnost AVG objevovat a odstraňovat většinu škodlivých kódů, rootkitů i pokusů o krádež identity, pro něž ještě nebyly zveřejněny signatury.

Hlavní prioritou pro kombinované antivirové/antispywarové jádro AVG 9.0 založené na nové technologii byla optimalizace scanování. Soubory jsou při první kontrole označeny jako bezpečné a potenciálně nebezpečné. Při následující kontrole program bezpečné soubory vynechává, pokud se nezmění jejich struktura. Výsledkem je mnohem kratší doba testu; až o 50 % v závislosti na konfiguraci systému. Stejně tak se o 10 až 15 % snížila doba bootování.

Nová verze AVG 9.0 kombinuje veškeré moderní technologie ochrany před nejnovějšími hrozbami v reálném čase. Nad rámec signatur známých hrozeb využívá AVG 9.0 behaviorální a tzv. in-the-cloud technologie, včetně white listů. Umožňuje to ochranu před desítkami tisíc nových hrozeb denně. Vylepšení firewallu zahrnují celkovou přestavbu, která snižuje počet otázek na uživatele o 50 %, a díky tomu jej mnohem méně ruší. Nová databáze důvěryhodných aplikací a certifikátů umožňuje nyní bez interakce s uživatelem „posoudit“, zda povolit, či zakázat komunikaci. Firewall zajišťuje velmi vysoký stupeň ochrany i před novými a doposud neznámými hrozbami, jelikož pracuje na pozadí společně s behaviorálním modulem AVG Identity Protection.

AVG ve verzi 9.0 má po rozšíření funkce LinkScanner vylepšenou i detekci phishingu. Při použití více než stovky různých indikátorů potenciálních hrozeb na každou stránku rozpozná funkce prý rychleji a přesněji, zda internetová stránka skrývá phishingový útok. V případě nejasného výsledku zkontroluje LinkScanner phishingová data ve výzkumné síti AVG a poté na jejich základě usoudí, zda jde o potenciální hrozbu.

Veškeré placené produkty AVG 9.0 jsou k dispozici on-line, v obchodech i v dalších prodejních kanálech. Licence AVG Internet Security 9.0 na jeden rok a jeden počítač stojí 1 345 Kč včetně DPH a cena dvouleté licence je 2 011 Kč včetně DPH. Volná verze AVG Free 9.0 bude k dispozici od poloviny října.

Našli jste v článku chybu?