Hlavní navigace

Až 128 GB dat na jeden Blu-ray disk vypálí Asus

Sdílet

Pavel Louda 18. 1. 2012

Inteligentní funkce vypalování zajišťují rychlejší a spolehlivější zálohování dat se zápisem na Blu-ray disky až šestinásobnou rychlostí. Doporučená cena zařízení je 2 990 Kč s DPH.
Vypalovačka SBW-06C2X-U podporuje nový formát BDXL. Ten umožňuje namísto dosavadních 50 GB dat zapsat až 100 GB na jeden disk BD-R (tři vrstvy) nebo 128 GB dat na jeden disk BD-R (čtyři vrstvy). Čtyřvrstvý disk tak nabídne stejnou kapacitu jako 27 běžných DVD disků (každý o kapacitě 4,7 GB).
Vypalovačka SBW-06C2X-U s technologií ASUS Turbo Engine dokáže zapisovat na Blu-ray disky až šestinásobnou rychlostí. Při této rychlosti zvládne vypálit 25 GB za méně než 23 minut. Inteligentní technologie vypalování podle výrobce zaručí, že pro každou úlohu bude automaticky zvolena optimální strategie. Výsledkem je prý téměř 100% úspěšnost zápisu, kratší čekací doby a také nižší spotřeba energie.
Technologie Magic Cinema zajistí snadný převod souborů do podoby 3D filmů, fotografií a zvuku (v Dolby Digital a 5.1kanálovém DTS-HD). Dokáže také automaticky převádět 2D a DVD obsah na 3D.
Novinka podporuje různé operační systémy, včetně Windows a Mac OS X. U ultrabooků, tedy tenkých a lehkých notebooků s vysokým výkonem, je trendem absence optické jednotky. Externí vypalovačka SBW-06C2X-U tak nabízí pohodlný přístup k obsahu optických disků i možnost zálohování osobních dat. Uživatelé mohou jednoduše zálohovat data nebo přehrávat multimédia bez ohledu na použité zařízení či operační systém.

Našli jste v článku chybu?