Hlavní navigace

Cloud Azure nově podporuje nasazení a správu internetu věcí

Sdílet

Pavel Louda 29. 2. 2016

Microsoft představil finální verzi služby Azure IoT Hub, která umožňuje propojit různá zařízení internetu věcí (IoT) a následně je řídit a zpracovávat získaná data. Už dříve si přitom mohli zájemci některé možnosti vyzkoušet v rámci veřejného preview z podzimu 2015.

Azure IoT Hub si nově poradí s hromadnou konfigurací zařízení, nabízí monitoring zařízení v reálném čase, automatickou diagnostiku a podporu důležitých protokolů (např. MQTT či AMQP).

V rámci platformy Azure je také k dispozici aplikační obchod -- vybrané systémy a aplikace lze pomocí něj instalovat na několik kliknutí bez stahování, nahrávání a jen s nezbytnou konfigurací.

Podle Microsoftu je nyní součástí Azure Marketplace kolem 3600 různých předpřipravených produktů, z nichž velká část prý má přímou podporu výrobce. Snižuje se i cena za Azure – podle sdělení Microsoftu činí lednový pokles cen u poskytnutých virtuálních strojů až 17 procent.

Microsoft vylepšil i správní řešení – do služby Operations Management Suite byla nově přidaná podpora většiny významných distribucí Linuxu (Ubuntu Server, SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux Server, Oracle Linux Server, CentOS Linux Server, Amazon Linux Server).

Našli jste v článku chybu?