Hlavní navigace

BellaDati přináší analýzy podnikových dat v cloudu

4. 1. 2011

Sdílet

Jak je u BI řešení zvykem, BellaDati má primárně za úkol vizualizovat dostupná data do uživatelsky přívětivých grafů a tabulek s možností detailního pohledu a sledováním vývoje trendů. Navíc ale přináší i několik inovativních funkcí a také analytickou službu od Trgimanu. Ta má za cíl poradit zákazníkovi jaké výkonové ukazatele  z obchodu, výroby, financí nebo marketingu sledovat.

Součástí jsou konektory na řadu podnikových IS, jako je např. Pohoda, SAP, Microsoft Dynamics CRM a také je k dispozici analýza dat dostupných na internetu z Google Docs, Google Analytics nebo e-bankingu České spořitelny. Importovány mohou být také soubory ve formátech Excel, XML a CSV do vlastního OLAP datového skladu. Kromě analýz spokojenosti zákazníků, prodeje zboží a generování různých pohledů na data v podnikových systémech lze BellaDati využít i pro sledování konkurence a trhu či pro vyhodnocování marketingových kampaní. Využití tak má najít jak mezi manažery, kteří pomocí něj mohou sledovat aktuální výkon podniku v okně webového prohlížeče i mezi analytiky, pro tvorbu analýz pro klienty. Reporty lze exportovat přímo do PowerPointu a jiných formátů, či sdílet mezi více uživateli podniku, kteří nad nimi mohou komunikovat způsobem známým ze sociálních sítí.


Společnost Trgiman věnovala pozornost jednoduchosti použití a také možnostem vkládání výstupů v podobě různých druhů grafů přímo do webových stránek, pro které stačí vložit do stránky automaticky generovaný HTML kód, nebo je umístit přímo na iGoogle. Grafy jsou podle měnících se dat aktualizovány v reálném čase, což lze využít i pro prezentování vývoje dlouhodobých trendů. Mimo to může uživatel sestavit „public dashboard“ ze svých reportů a prezentovat je na webu z BellaDati veřejně.

BellaDati je zabezpečená BI v cloudu dostupná hned po registraci, přičemž k dispozici je i bezplatný tarif pro univerzity a osobní použití. I když společnost Trgiman je v oblasti BI nováčkem, svým inovativním přístupem se snaží získat si pozornost u firem všech velikostí a druhů. Vzhledem k tomu, že analytici předpovídají pro letošní rok výrazný nárůst zájmu o BI nástroje v oblasti malých a středních podniků, lze očekávat, že pro řadu firem může být BI řešení BellaDati a jeho možnosti inspirací v tom, jaké možnosti jim BI pro jejich byznys může přinést.

Našli jste v článku chybu?