Hlavní navigace

Berlínský veletrh IFA otevřel své brány, letošním hitem je 3D

4. 9. 2010

Sdílet

Veletrh IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) se může pochlubit dlouholetou tradicí, letos slaví již 50. výročí. Jak se zdá, celá výstava se orientuje především na současný hojně inzerovaný fenomén 3D, rozšíření trhu s elektronickými knihami nebo na mobilní přenosné počítače známé jako tablety, jejichž kategorii proslavil především Apple iPad.

V oblasti 3D televizorů figurují především jména, jako Samsung, Sony, Panasonic, nebo Sharp, již se budou snažit zaujmout zákazníky svými 3D řešeními pro multimediální domácnosti. Kromě třetího rozměru představují vystavovatelé také internetové služby, jejichž prostřednictvím si mohou uživatelé skrze své televizory například půjčovat filmy online, hlasovat v soutěžích, nebo surfovat na webu.

Jedna celá výstavní hala nazvaná jako IFA eLibrary je poté věnována odvětví trhu zabývajícího se elektronickými knihami. Celou škálu svých produktů zde představí výrobci e-čteček, netbooků a tabletů. (Podívejte se na video věnované novému tabletu Galaxy Tab společnosti Samsung)

Množství zajímavých informací mohou návštěvníci získat také formou pořádaných konferencí, jež se kromě problematiky 3D zaměří rovněž na vývoj elektronického průmyslu nebo „zelené“ technologie. Mezi řečníky tak nebude chybět například viceprezident společnosti IBM Michael Rhodin nebo CEO společnosti Google Eric Schmidt.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?